CFO

Tjobs SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Tjobs este in cautare de un CFO cu experienta buna si cu vedere de ansamblu.

Responsabilitati:
-colaborarea cu CEO-ul pentru viziunea strategica, inclusiv promovarea si cultivarea relatiilor cu clienti si investitori nationali si internationali;
-organizeaza si asigura efectuarea unor analize economico-financiare privind situatia companiei in ce priveste utilizarea mijioacelor circulante, structura cheltuielilor, analiza profitului, situatia financiara, situatia costurilor etc..
-urmareste si asigura realizarea bugetului de venituri si cheltuieli aprobat, colaborand cu ceilaiti directori si cu sefii de departamente din cadrul societatii;
-elaborare cash-flow;
-negocierea conditiilor financiare cu institutii de credit (factoring, linie credit, etc.) si de asigurari;
-negocierea contractelor cu diferiti furnizori;
-analiza venituri-costuri;
-coordonarea Departamentului Financiar.

CERINTE

-cunostinte IFRS;
-vedere de ansamblu;
-experienta foarte buna pe o pozitie similara;
-atentie la detalii;
-cunostinte de limba engleza nivel avansat.

Alte informaţii
Chiar daca postul este in Tirgu Mures, suntem interesati si de candidati din alte orase, dispusi sa se relocheze.

TjobsRecruit este divizia de leasing de personal si recrutare a Grupului Tjobs, cu prezenta la nivel international, furnizor de servicii de leasing de personal si solutii de recrutare.
Grupul Tjobs este un concept unic de recrutare, activ la nivel international, bazat pe un sistem integrat care asigura desfasurarea în timp real a procesului de recrutare.