Caut coordonator vanzari/sales manager part-time/pe proiect

SC Real Life SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Responsabilitatile jobului includ:
-concepere/implementare plan de marketing
-recrutate si coordonare agenti vanzari
-coordonare vanzari
-consiliere clienti
-vanzari directe de produse software si servicii

Pentru a avea succes in acest job, trebuie sa te familiarizezi foarte bine cu produsele software si serviciile firmei (SOFT+IT) pentru care trebuie sa concepi si sa implementezi un plan/planuri de marketing/vanzari care poate include vanzari directe si prin agenti vanzari din toata tara.

CERINTE

-experienta in vanzari (produse, asigurari, servicii)
-experienta in sisteme MLM (avantaj - nu e cerinta)
-experienta in produse software (sa fi lucrat cu programe specializate - nu numai office si windows, ex. contab, relatii cu clienti, gestiune, alte.)
-abilitati avansate de comunicatii - urmarit vanzari, clienti, discutii telefonice
-abilitati avansate de coordonare echipa, organizare bonusuri, inventivitate
-acceptam aplicatii numai de la persoane din Tirgu Mures, sau cei care pot sa se deplaseze in Tirgu Mures de cel putin 2 ori pe saptamana.
-trebuie sa poti invata un program de pre-contabilitate/gestiune/administrare clienti/oferte webdesign/alte softuri in asa fel incat sa le poti vinde la un client, suportul tehnic bineinteles va fi furnizat de echipa tehnica.
-NU cautam persoane care au "facultate in domeniu", jobul necesita un nivel mare de abilitati de adaptare la solutii noi si inovative, idei noi, si lansare proiecte noi intr-un domeniu nou unde nu sunt multe "reguli" inca dezvoltate pentru promovare, trebuie sa fii foarte practic, cu picoarele pe pamant dar cu idei de peste stratosfera.
-sa cunosti alte limbi decat Romana: Maghiara - avantaj; Engleza - obligatoriu - nivel citit/vorbit
-experienta de lucru in strainatate (orice domeniu)

BENEFICII OFERITE

-se ofera carte de munca part time (2/4 ore) + comisioane din vanzari (jobul fiind part time la inceput - depinde de tine daca o poti dezvolta full time, bineinteles cu remunerare corespunzatoare)
-marimea veniturilor depinde numai de succesul tau si de eficienta de productie (idee noua in Romania)
-telefon de firma

DESCRIEREA FIRMEI

programe IT si software,web design, gazduire