Area Sales Representative

365 JOBS

Job expirat

RESPONSABILITATI

Sarcini:
- Prezinta si promovează produsele comercializate in conformitate cu standardele si politica comerciala a companiei;
- Menţine şi dezvoltă relaţia cu clienţii actuali prin vizite de lucru la sediul acestora;
- Identifica si contacteaza potentiali clienti noi in vederea largirii portofoliului de clienti;
- Prospectează piaţa comercială în zona teritorială alocată;
- Negociaza si verifică, ingrijeste derularea contractelor comerciale cu clienţii, respectarea condiţiilor contractuale;
- Urmăreşte vânzările către clienţi precum şi încasările de la aceştia;
- Prezintă raportul zilnic de activitate superiorilor ierarhici şi stabileşte împreună cu aceştia strategii de creştere a vânzărilor şi mărirea numărului de clienţii;
- Întocmeste baza de date cu firmele din zona arondata: Mures-Covasna-Harghita

CERINTE

Cerinte si abilitati:
- barbat sub 30 de ani
- experienta in vanzari minim 2 ani, carnet cat.B de cel putin 2 ani, sa nu aiba firma proprie;
- disponibilitate de a se deplasa 80% din timpul de lucru, zilnic cel putin 4 vizite la clienti,(in medie, zilnic, disponibilitate la 9-10 ore de lucru);
- promptitudine in luarea decizilor;
- cunoasterea generala a pietei locale;
- domiciliul stabil in raza localitatii: Harghita;
- abilitati foarte bune de comunicare si negociere in limba romana (maghiara avantaj), aspect placut;
- ambitios ,dinamic, determinat, dominant, influent, sa-i placa oamenii si lucrul cu ei, organizat, responsabil, conduita morala
- studii superioare tehnice sau economice,capacitate ridicata de invatare a informatiilor tehnice;
- fidelitate si stabilitate (sa nu fi avut mai mult de 5 locuri de munca).

BENEFICII OFERITE

Salarizare, beneficii:
- 250 Euro salar net
- laptop
- maşină de serviciu, telefon
- comision din vanzari (pana la 200 – 1000 Euro net/luna)
- traininguri şi oportunităţi de dezvoltare a carierei
- fidelitate şi stabilitate pentru a lucra într-o companie de succes.

Angajare:
Contract de munca
Data de start:
Februarie/Martie 2011

Cautati oferte de locuri de munca in strainatate? Aplica online pentru locuri de munca in Anglia, Au Pair Ingrijire copii, oferte in Grecia, Cipru, Criuse Ships jobs pe rauri din Europa: chelneri, barmani, bucatari, ajutor de ospatar, cameriste.
www.transylvania-jobs.com - Locuri de munca in strainatate