Area sales manager

Procardia

Job expirat

RESPONSABILITATI

Agent Vinzari – aparatura medicala

CERINTE

Studii

- Medii

Experienţă în domeniu

- VANZARI, CUNOSTINTE DE TECHNICI DE VANZARI, SANATATE,

Cunoştinţe tehnice:

Operare PC :

□ MS Office – nivel AVANSAT

□ Altele UTILIZARE CALCULATOR_ – nivel AVANSAT

Limbi străine

□ Engleza nivel avansat – scris si vorbit

□ Maghiara nivel avansat – scris si vorbit

□ Romana nivel avansat – scris si vorbit

Abilităţi personale

□ abilitati de comunicare si spirit de echipa

□ abilitati de prezentare , negociere

□ rezistenta la sarcini repetitive

□ intelegerea nevoilor, a modului de organizare specifice societatilor

□ gandire pozitiva, fire optimista

□ aptitudini de organizare si stabilire a prioritatilor
□ prezentabil, onest si corect

□ dinamism, atentie la detalii, spirit de obesvatie

□ receptivitate la noutăţile din domeniu

□ vechime la volan, 3 ani/10.000 km minim

BENEFICII OFERITE

Indemnizatie dupa realizari, Deplasari in strainatate la cursuri de perfectionare, Autoturism de serviciu, Telefon celular, Calculator, Telefon Mobil

Responsabilităţi

Identifica si contacteaza potentialii clienti din zona de care raspunde, stabileste intalniri cu acestia
Reprezintă interesele comerciale ale companiei şi partenerilor în zona de vânzări arondată
Respecta graficul planificarii – vizite clienti
Raporteaza saptamanal in cadrul sedintelor stadiul incasarilor, clientilor noi contactati, targetul realizat
Urmareste incasarile de la clienti si restantele acestora
Trimite notificari clientilor restantieri
Urmareste atingerea targetului stabilit de catre Dir. General
Preia comanda de la client
Analizează şi prelucrează cererile de oferta şi răspunde prompt şi adecvat acestora
Participă la evenimente în domeniu pentru stabilirea de noi contacte
Întocmeşte rapoarte de activitate şi statistici periodice referitoare la activitatea de vânzări proprie
Negociază şi încheie contracte, acorduri de plată şi supervizează derularea operaţiunilor
Realizează prezentări ale produselor şi serviciilor companiei oferind informaţii tehnice
Raspunde de punerea in funcitune a produselor
Mentine relatia cu clientii postvanzare, promovand serviiciile oferite de companie
Urmareste concurenta si tot ce apare pe piata, intocmeste rapoarte lunare referitor la miscarea concurentei

Firma infiintata in 1992, lider natinal in domeniul comertului cu aparatura medicala