Reprezentant / Lider (coordonator) vanzari

AVON COSMETICS RO

Job expirat

RESPONSABILITATI

Nu e nevoie sa faci nici o investitie. Avon te ajuta sa iti incepi propria afacere,in plus ai posibilitate sa iti stabilesti propriul program de lucru.

Responsabilitati REPREZENTANT VANZARI
- cunoasterea produselor comercializate si a ofertelor cuprinse in fiecare catalog ( din ghidul Avon,din materiale informative primite gratuit odata cu produsele,de la traininguri organizate pt reprezentanti)
- contactarea clientilor carora le prezentati si recomandati produsele
- inregistrarea si plasarea (pe formular sau online) a comenzilor preluate de la clienti,
- livrarea produselor catre clienti;
- incasarea contravalorii produselor;
- plata facturilor la una din bancile cu care colaboreaza AVON.

Responsabilitati LIDER VANZARI
Identifica prin actiuni specifice proprii sau organizate de companie , reprezentanti de vanzari ii instruieste. Coordoneaza activitatea propriei echipe de reprezentanti.
In vederea atingerii obiectivelor stabilite participa la module de training (gratutite) pentru lideri

CERINTE

- persoane cu bune abilitati de comunicare, dinamice, serioase, motivate, cu varsta peste 18 ani.

BENEFICII OFERITE

Beneficii pentru REPREZENTANTI
- colaborarea cu cea mai cunoscuta companie de produse cosmetice din lume, lider mondial in vanzari directe;
- inscriere gratuita;
- posibilitatea de a plasa comenzi online;
- livrare gratuita a coletelor la domiciliul dvs. (ori pt numai 6.0 lei taxa transport / comanda,livrare in maxim 48 ore de la plasarea comenzii in orice colt al tarii doriti la adresa specificata de dvs)
- discount 15%-30% fata de pretul de catalog;
- programe motivationale, cadouri constand in cele mai apreciate produse Avon;
- curs gratiut de cosmetica, machiaj si tehnici de vanzare
- posibilitatea de promovare, de a face cariera

Beneficii pentru Lider:
-Training gratuit
-Discount pt vanzarile personale si comision pt vanzarile echipei
Programe motivationale, premii, cadouri

DESCRIEREA FIRMEI

promovare / vanzare directa produse cosmetice