Operator Servicii Administrative

BRD - Groupe Societe Generale

Job expirat

RESPONSABILITATI

1. Gestiune imobile
Ø asigura intretinerea curenta a cladirilor
o urmareste comportamentul in timp al cladirilor din punct de vedere al mentinerii starii de utilitate;
o gestioneaza contractele pentru utilitati, mentenanta, service, intretinere, reparatii, prestari servicii cu specific imobiliar ;
o controleaza executarea lucrarilor de intretinere si reparatii (calitate, costuri, termene);
Ø obtine avize si autorizatii de constructii, instalare bancomate, firme luminoase, panouri publicitare, modernizari sedii, etc;
Ø intocmeste raportari privind gestiunea imobilelor;
Ø asigura respectarea obligatiilor legale privind calitatea de proprietar sau utilizator al imobilelor.
2. Aprovizionare cu materiale consumabile, mijloace fixe, servicii, etc
Ø centralizeaza, introduce si transmite solicitarile;
Ø asigura punerea in functiune unde este cazul;
Ø receptioneaza (fizic si informatic) serviciile/produsele livrate;
Ø asigura distributia catre entitatile arondate;
3. Gestiune tehnico-operationala a parcului auto
Ø instruieste utilizatorii de autovehicule din parcul auto specific si se asigura de respectarea de catre acestia a normelor interne specifice (utilizare auto, parcurs km, consum carburant, etc), inclusiv utilizarea instrumentelor specifice;
Ø urmareste periodic alertele din instrumentele de lucru, semnaleaza directiei LOG si conducerii locale eventualele disfunctionalitati in utilizarea parcului auto local;
Ø asigura derularea operationala a contractelor cadru/punctuale cu furnizorii.
4. Gestiunea arhivei
Ø asigura derularea operationala a contractelor cadru/punctuale cu furnizorii;
Ø valideaza operatiunile de intrare/iesire in/din arhiva grupului;
Ø asigura evidenta arhivei pastrate in depozitele locale.
5. Curierat
Ø asigura evidenta, transportul si distribuirea corespondentei interne;
Ø pastreaza pe suport informatic (posibil aplicatie furnizori) sau pe suport hartie documentele; justificative aferente trimiterilor pe o durata determinata conform procedurilor de lucru;
Ø urmareste volumul lunar de trimiteri, analizeaza si valideaza/receptioneaza serviciile de curierat aferente.
6. Transport numerar
Ø asigura colectarea de numerar de la clienti;
Ø asigura transportul de numerar pt. alimentarea bancomatelor;
Ø asigura distribuirea zilnica a numerarului la unitatile din judet;
Ø asigura transportul de numerar la CRGN/TGN/BNR;
Ø raspunde pentru integritatea numerarului si a celorlalte valori ce le sunt incredintate.
7. Gestioneaza activitatea de securitate bancara
Ø efectueaza receptia lucrarilor pe sisteme de securitate electronica pentru sediile Grupului BRD;
Ø actualizeaza si verifica baza de date pentru monitorizarea prin intermediul CNA;
8. Sarcini privind securitate si sanatate in munca
Ø asigura realizarea instruirii in domeniul securitatii si sanatatii in munca de catre lucratorii desemnati din cadrul Grupului a personalului furnizorilor de servicii/utilitati care isi desfasoara activitatea in locatiile Bancii;
Ø asigura formalizarea realizarii instruirii in domeniul securitatii si sanatatii in munca si arhivarea documentelor specifice;
Ø alte sarcini specifice PSI, protectia muncii;
Ø transmite catre DRU situatia conducatorilor auto din cadrul grupului in vederea programarii pentru controalele medicale periodice.
9. Intretine si administreaza ATM-urile
Ø primeste mesajele referitoare la nefunctionarea terminalelor cash si se deplaseaza pe teren pentru verificarea si identificarea tipului de anomalie in vederea stabilirii corecte a modului de interventie;
Ø asigura primul nivel de depanare al ATM-urilor;
Ø informeaza firmele agreate sa asigure mentenanta si service-ul terminalelor cash privind defectiunile care nu pot fi remediate la nivelul sau (second level maintenance);
Ø asigura accesul firmelor care efectueaza interventiile solicitate;

CERINTE

Studii si Experienta:
- Cunostinte din domeniul informational specific bancar
- Cunoaste legislatia specifica in vigoare pe domeniile specifice filierei
- Cunoaste cadrul normativ intern specific
- Cunoaste utilizarea instrumentelor de lucru dedicate
- Detine permis conducere categoria B si C
- Specializare tehnica-minim studii medii
Profilul candidatului:
- Orientare spre rezultate
- Atentie la detalii
- Obisnuinta de a lucra intr-un mediu operativ
- Cooperare
- Capacitate de sinteza si analiza
- Abilitati de comunicare
Oferta:
- Oportunitatea de a lucra intr-un mediu profesionist
- Tip de contract: Contract pe perioada nedeterminata
Doar candidatii selectati vor fi contactati pentru un interviu, restul de aplicatii fiind pastrate in baza de date a companiei pentru oportunitati viitoare.

BRD - Groupe Societe Generale este a doua banca romaneasca, dupa activele bancare.

Cu o capitalizare de 3,5 miliarde euro la sfarsitul lunii aprilie 2006, BRD - Groupe Societe Generale detine prima pozitie, conform acestui indicator, intre societatile din domeniul financiar, listate la Bursa de Valori Bucuresti si a doua pozitie dupa acelasi nivel al capitalizarii bursiere daca luam in considerare toate companiile listate la BVB, indiferent de domeniu.