Coordonator Marketing Online / Online Marketing Manager

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

- elaboreaza actiunile de marketing ale companiei, asigura implementarea acestora si urmareste rezultatele obtinute in urma acestora;
- initiaza campanii urmarind atingerea obiectivelor;
- mentine o vizibilitate ridicata a produselor prin diverse evenimente,campanii,etc.;
- dezvolta politici de fidelizare a clientilor;
- coordoneaza activitatile de promovare ale companiei;
- monitorizeaza permanent piata si concurenta;

CERINTE

- bun cunoscator al mediului online (Social Media, Blogging, Google Adwords, Google Analytics, Google URL builder, E-mail Marketing, Link Exchange etc.) si offline;
- deschidere catre permanenta informare cu privire la instrumentele recent aparute in vederea optimizarii SEO (Search Engine Optimization), SEM (Search Engine Marketing), Social Media precum si catre alte unelte de promovare;
- cunostinte solide de limba engleza;
- constituie avantaj: cursuri specializare/training-uri in domeniul marketing/comunicare;
- pasiune catre domeniu, perseverenta si atentie catre detaliii, initiativa si orientare catre rezultate;
- bune abilitati de comunicare verbala si in scris;
- dorinta de a se perfectiona continuu in domeniul de activitate;

BENEFICII OFERITE

- salariu motivant (in concordanta cu nivelul profesional si experienta);
- posibilitate de dezvoltare profesionala;
- alte bonusuri si avantaje;
- cadru de munca legal alaturi de o echipa tanara;