RESPONSABIL TEHNIC/ACHIZITOR

S.C.CARPAT BELAZ SERVICE SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

-Prospectarea pietei si extinderea portifoliului de clienti;
-Urmarirea comenzilor;
-Oferirea de solutii tehnice clientilor;
-Monitorizarea evolutiei pietei si a activitatilor concurentei;
-Identificarea riscurilor si oportunitatilor din piata de profil si raportarea acestora catre superiorii ierarhici;
-Realizarea obiectivelor stabilite de societate;
-Analiza, organizarea, proiectarea, implementarea si controlul activitatii de achizitie pentru gama de produse/servicii alocate;
-Elaborarea planului lunar de achizitii pe baza necesarului de materiale si piese schimb de la departamentul tehnic si de productie;
-Gestiunea bazei de date privind furnizorii de produse/servicii-identificarea furnizorilor, analiza si evaluarea acestora, solicitarea si negocierea ofertelor, semnarea si derularea contractelor cu furnizorii;
-Analiza serviciilor oferite de furnizori din punct de vedere calitate, pret, conditii financiare;
-Intocmirea formalitatilor vamale;
-Gestiunea stocurilor.

CERINTE

- Studii superioare tehnice;
- Experienta in domeniu - minim 3 ani;
- Cunostinte aprofundate tehnice privind motoare termice, autobasculante de mare tonaj, utilaje terasiere;
- Cunoasterea limbii engleze, limba rusa constituie un avantaj;
- Cunostinte operare PC;
- Excelente abilitati de comunicare si negociere;
- Permis de conducere categ. B.

BENEFICII OFERITE

- Tichete de masa;
- Salariu motivant - se va negocia in urma interviului.