Responsabil Cumparari Materiale Directe

Arctic

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Asigurarea materialelor si materiilor prime directe necesare fabricatiei produselor frigorifice
- Elaborarea si transmiterea comenzilor de cumparare de materiale si materii prime directe aprobate
- Urmarirea cantitatilor cumparate in conformitate cu comenzile transmise
- Procesarea in SAP a datelor privind furnizorii, stocurile de materiale si materii prime achizitionate
- Identificarea ofertelor de materiale si materii prime, a furnizorilor alternativi la solicitarea departamentului Dezvoltare Produs si Ingineria Productiei
- Planificarea livrarilor de materiale si materii prime in conformitate cu planul de productie si stocurile existente
- Intocmirea fiselor pentru evaluarea furnizorilor
- Propunerea de audituri la furnizori

CERINTE

- Studii superioare (cele tehnice reprezinta avantaj)
- Cunoasterea limbii engleze la nivel mediu
- Experienta in utilizarea MsOffice (Excel si Word), SAP reprezinta avantaj
- Abilitati de comunicare si lucru in echipa
- Capacitate de organizare, planificare si monitorizare
- Atentie la detalii si initiativa

BENEFICII OFERITE

- Pachet motivant de beneficii
- Mediu de lucru la standarde internationale, propice dezvoltarii profesionale si personale

Arctic este cel mai mare producător autohton de aparatură electrocasnică si liderul industriei de profil din Romania.