inginer automatist Targoviste

S.C. FALKOR S.R.L.

Job expirat

RESPONSABILITATI

Responsabilitati:
• Proiectare, realizare, implementare sisteme de automatizare si sisteme de control
- elaborare calcule de dimensionare, devize de materiale si aparataj necesare ofertarii si/sau executiei tablourilor de automatizare;
- elaborare proiecte de automatizare industriala;
- efectuarea releveului instalatiilor;
- deplasari la client pentru masuratori, parametrizare, reglaj, PIF a sistemelor proiectate
• Programare automate programabile.
• Realizarea de aplicatii la cheie in diferite domenii industriale
• Punere in functiune (PIF) si asistenta tehnica la PIF
• Interventii/operatii service
• Intocmire oferte tehnice si comerciale
• Suport tehnic pentru echipa de vanzari
• Testare, programare, configurare echipamente
• Acordarea de asistenta tehnica si comerciala clientilor si potentialilor clienti

CERINTE

• Absolvent studii superioare, profil tehnic: Automatica, Electronica sau Electrotehnica
• Cunostinte de specialitate in domeniile automatizarilor industriale si a sistemelor de control. Experienta 2-3 ani
• Cunostinte programare automate programabile
- dispus sa invete automatizari industriale;
- constituie avantaj experienta in domeniul tablourilor electrice pentru CTA / chillere/CT ;
• Cunostinte Autocad, Microsoft Office (Word, Excel)
• Bune cunostinte de limba engleza - nivel mediu-avansat
• Capacitate de analiza si organizare, capacitate de respectare a termenelor, capabil de convingere, bune abilitati de negociere, autodidact, creativitate, perseverenta, atitudine pozitiva
• Disponibilitate de deplasare in tara si strainatate
• Permis de conducere categoria B

Vor fi luate in considerare numai CV-urile transmise pe adresa de e-mail: diverse@falkor.ro.

BENEFICII OFERITE

• pachet salarial atractiv, corelat cu performanta
• posibilitati de dezvoltare a carierei
• posibilitati de instruire profesionala in tara si in strainatate

Companie cu capital privat ce activeaza de peste 20 ani pe piata din Romania avand ca obiect de activitate importul si distributia de echipamente de climatizare/incalzire/climatizare.