ECONOMIST

Soceram SA Bucuresti

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Evidenta contabila generala pana la nivel de balanta;
- Inregistreaza zilnic si arhiveaza in bune conditii documentele financiar - contabile;
- Intocmeste si depune declaratiile lunare/trimestriale pentru impozite, taxe si contributii aferente salariilor obligatorii pentru bugetul de stat;
- Introduce si verifica in programul de gestiune contabila, inregistrarile documentelor efectuate
- Mentine relatia cu banca, administratia financiara si celelalte institutii;
- Intocmeste zilnic situatia soldului bancar si a disponibilului propriu al firmei;
- Inscrie in registre operatiunile efectuate (ordine de plata, remiteri bancare, emitere facturi, evidenta incasari);
- Verifica incasarile, provenienta si distribuirea acestora;
- Raspunde de corectitudinea inregistrarilor contabile.

CERINTE

- Experienta evidenta contabila min. 3-5 ani;
- Studii superioare de specialitate;
- Bune cunostinte de operare PC ( Excel, Word, Internet);
- Familiarizat cu utilizarea softurilor contabile;
- Cunostinte temeinice in ceea ce priveste sistemul organizatoric si financiar-contabil;
- Cunostinte in ceea ce priveste legislatia in vigoare privind domeniul financiar-contabil;
- Capacitate de a prelucra informatiile, de a le interpreta si de a le valorifica prin luarea de decizii sau prin furnizarea de date prelucrate altor factori decizionali;
- Persoana responsabila, organizata, dinamica;

S.C. Soceram S.A. este producator traditional de materiale de constructii: BCA, caramida , profile metalice pentru gipscarton, gleturi si adezivi, cu experienta de peste 40 de ani!
Pentru detalii consultati site-ul: www.soceram.ro