Economist

DISTRIGAZ SUD S.A

Job expirat

RESPONSABILITATI

Activitate financiar ¿ contabila operativa in cadrul Distrigaz Sud ¿ Regiunea Centru, in conformitate cu cerintele statutare si principiile de contabilitate ale companiei si transmiterea la timp a informatiilor catre conducerea Distrigaz Sud.
Responsabilitatile tale:
- efectuarea lucrari de evidenta contabila operativa analitica si sintetica, situatii si rapoarte financiar-contabile in conformitate cu politica companiei si legislatia in vigoare;
- evidenta cheltuielilor pe conturi si centre de cost;
- întocmirea tuturor situatiilor solicitate de superiorii ierarhici din departamentul financiar-contabil;
- cunoasterea si aplicarea legislatiei financiar-fiscale;

CERINTE

Ce asteptam de la tine::
- capacitate de planificare si organizare
- capacitate de analiza si sinteza
- lucru cu termene limita
- rigurozitate
- implicare
Alte cerinte:
- studii superioare economice
- cunostinte operare MS Office si soft-uri de contabilitate
- experienta contabila 2 ani

BENEFICII OFERITE

Ce oferim:
- un mediu de lucru profesionist si dinamic
- training de specialitate

DISTRIGAZ SUD S.A., filiala a grupului Gaz de France, lider pe piata distributiei si comercializarii gazelor naturale