Dispecer transport international

SC BEDA IMPEX SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- cunoasterea legislatiei in domeniu
- cunoasterea hartii administrative si rutiere a Europei
- transmite zilnic beneficiarilor de transport situatia curenta a camioanelor si a programului de lucru a soferilor
- transmite conducatorilor auto detalii despre transport (incarcare/descarcare, tipul marfii, referinte,etc.) impreuna cu informatii despre restrictii de drum, vreme, etc.
- optimizeaza rutele si trimite soferilor cele mai bune trasee
- monitorizare bursa marfuri si alte surse pentru comenzi transport
- asigura necesarul de transport marfa pentru flota
- tine legatura cu soferii cerand informatii despre desfasurarea cursei
- facturare comenzi de transport
- corespondenta cu clientii
- intocmirea decontului cu soferii

CERINTE

- experientã în domeniu,
- seriozitate
- cunostinte de limba englezã nivel mediu
- operare PC

BENEFICII OFERITE

Se oferã un salariu motivant si un mediu de lucru plãcut.

BEDA IMPEX SRL comercializeaza o gama larga de anvelope si camere auto, piese si accesorii auto pentru autoturisme, autocamioane si semiremorci. (autohtone si import, tractoare si masini agricole, S1500, S1800, TAF si IFRON).

Structura companiei:
- MAGAZIN comercializare de piese si accesorii auto;
- SERVICE anvelope;
- SERVICE multimarca pentru autoturisme si autocamioane;
- TRANSPORT de marfa intern specializat, transport de marfa international;
Astazi operam intr-un complex modern, dotat cu cele mai performante echipamente de diagnosticare si reparatie oferind o gama completa de produse si servicii de calitate certificate ISO.

Avem o echipa de profesionisti si suntem plini de entuziasm iar flexibilitatea si diversificarea produselor si serviciilor noastre, permite adaptarea continua la schimbarile si cererile pietei din Romania.