Director Sucursala Dambovita

Raiffeisen Bank

Job expirat

RESPONSABILITATI

· Coordoneaza activitatea Sucursalei, asigurand atingerea obiectivelor si dezvoltarea proceselor de vanzari, prin calitatea serviciilor
· Identifica oportunitatile de piata, potentiali clienti persoane fizice si IMM-uri, promovand si prezentand acestora produsele bancii
· Identifica nevoile clientilor, recomandand serviciile si produsele adecvate
· Ofera feed-back personalului din subordine si urmareste dezvoltarea competentelor acestora in vederea imbunatatirii abilitatilor de vanzari
· Asigura realizarea Bugetului si a contului de Profit si Pierderi prin realizarea indicatorilor trasati de conducerea bancii

CERINTE

Studii universitare absolvite (diploma de licenta)
· Minim 3 ani experienta in domeniul bancar si 1 an experienta manageriala
· Cunostinte solide despre produse si servicii bancare
· Orientare catre actiune si catre rezultate
· Abilitati de planificare si organizare, delegare si stabilire a prioritatilor
· Abilitati foarte bune de comunicare si relationare interpersonala; excelenta orientare catre clienti
· Abilitati de antrenare si dezvoltare a colaboratorilor
· Abilitati de vanzare
· Capacitate de decizie si rezolvare a problemelor in timp util
· Limba engleza – nivel avansat

BENEFICII OFERITE

· Pachet salarial atractiv, corelat cu expertiza dumneavoastra
· Pachet consistent de beneficii
· Oportunitati reale de dezvoltare profesionala
· Programe de instruire si dezvoltare profesionala si personala

DESCRIEREA FIRMEI

Raiffeisen Bank - un loc de munca excelent

Istoricul si traditia de 130 de ani a grupului RZB, resursele sale, orientarea catre calitate si satisfacerea nevoilor clientilor vor constitui un sprijin în afirmarea talentului tau si te vor ajuta sa-ti transpui visele în realitate. Iti oferim un loc de munca dinamic si provocator si întreg sprijinul necesar pentru a putea obtine rezultate foarte bune.
Alatura-te echipei noastre, pune-ti amprenta personalitatii si vei reusi !

Raiffeisen Bank Romania -Banca ta de incredere !
Impreuna suntem mai puternici!