Specialist Vanzari City Garden Suceava

ROMSTAL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Identifica potentialii clienti;
- Prezinta si promoveaza produsele City Garden;
- Asigura consultanta de specialitate;
- Incheie contracte de vanzare-cumparare cu noi clienti;
- Centralizeaza comenzile si incaseaza debitele;
- Intretine relatia cu clientii din portofoliu si cu administratia publica locala;
- Evalueaza potentialul pietei si monitorizeaza activitatea firmelor competitoare.

CERINTE

- Studii medii sau superioare in Horticultura sau activitati conexe acestui domeniu;
- Minim 2 ani experienta in vanzari;
- Cunostinte de dendrologie (cunoasterea speciilor de arbori, arbusti si cerintele acestora fata de factorii de mediu)
- Abilitati de comunicare si negociere;
- Persoana dinamica, spontana, corecta, cu atiatitudine pozitiva si orientare catre clienti;
- Cunostinte oprerare PC;
- Experienta in comercializarea plantelor constituie un avantaj;
- Permis de conducere categoria B.

BENEFICII OFERITE

- Pachet salarial atractiv
- Bonusuri lunare corelate cu competenta si realizarea obiectivelor;
- Masina de serviciu
- Telefon mobil
- Sistem de evaluare si posibilitati de promovare insotit de cresterea periodica a venitului realizat
- Angajarea intr-o companie puternica membra a unui grup de firme multinational.

City Garden este o companie nationala, cu 5 filiale in Romania, specializata in comercializarea plantelor si a echipamentelor de gradinarit. Lider de piata in domeniu, cu o cifra de afaceri de peste 200 milioane de euro si o vechime de 13 ani pe piata, grupul de firme Romstal are in prezent peste 1500 angajati, avand ca misiune cresterea standardului de viata al clientilor sai.