Receptioner- Continental Forum Sibiu

Continental Hotels

Job expirat

RESPONSABILITATI

Promoveaza spatiile de cazare, informeaza clientii cu privire la serviciile oferite de unitatea hoteliera si de costul acestora.
Se informeaza constant si aplica standardele tarifare stabilite de catre companie.
Aplica politicile de marketing ale companiei privind serviciile prestate.
Opereaza in sistemul de gestiune hoteliera rezervarile, cazarile, check out-urile.
Preia de la clienti documentele necesare pentru cazare, inmaneaza si primeste cheile de la camere, avand grija de intregul acces in cadrul hotelului.
Intocmeste rapoarte, verifica si corecteaza inregistrarile din sistem.
Mediaza conflictele si rezolva reclamatiile clientilor.
Transmite catre compartimentele interesate comenzile si/sau solicitarile speciale ale clientilor.
Incaseaza contravaloare serviciilor oferite , intocmeste borderoul de incasari zilnice pe care il preda in contabilitate.
Tine la zi evidentele necesare identificarii numarului de clienti.
Inregistreaza si verifica datele operative, contabile si statistice specifice aferente activitatii sale.

CERINTE

Student sau absolvent de studii superioare.
Experienta in domeniul turismului, operatiuni de receptie si/sau rezervari, relatii cu clientii constituie avantaj.
Cunostinte bune de operare PC si de preferat de operare in sisteme de gestiune hoteliera (Opera)
Limba engleza – nivel conversational, obligatoriu. O a doua limba straina vorbita constituie avantaj.
Disponibilitate la program de ture, inclusiv ture de noapte.

BENEFICII OFERITE

Salariu fix negociabil in functie de experienta relevanta in domeniu si in acord cu grila de salarizare a companiei.
Facilitati acordate angajatilor in cadrul hotelurilor Continental si Ibis.
Planuri de Dezvoltare Profesionala si training, activitati sociale in cadrul companiei.

Companie hoteliera, cu cea mai mare acoperire din tara, hoteluri categoria business aflate in :Bucuresti, Sibiu, Targu Mures,Oradea, Arad, Suceava, Turnu Severin,precum si in cele 4 hoteluri Ibis din Sibiu, Constanta si Bucuresti.