Quality Director – Suceava

TRENKWALDER SOBIS S.R.L.

Job expirat

RESPONSABILITATI

RESPONSABILITATI / BENEFICII:

- Participă activ la elaborarea politicii şi a obiectivelor organizaţiei în domeniul managementului calităţii.
- Analizează permanent funcţionarea sistemului de management al calităţii, politica şi obiectivele
calităţii şi aduce rezultatele acestor analize la cunoştinţa Directorului General.
- Răspunde de functionarea SMC (Sistemului de Management al Calitatii), de respectarea cerinţelor standardului de referinţa şi de respectarea cerinţelor organismului de certificare.
- Monitorizează colaborarea cu reprezentanţii organismului de certificare şi cu alte organizaţii/ instituţii în probleme care vizează managementul calităţii.
- Monitorizează capabilitatea proceselor, serviciilor şi initiază studii privind evoluţia calităţii şi stabileşte direcţiile de îmbunatatire.
- Stabileste KPI pentru departamentul de calitate
- Monitorizeaza, evalueaza si dezvolta echipa din Departamentul de Calitate

CERINTE

CANDIDATUL IDEAL:

- minim 3 ani de experienta pe postul de Director de Calitate
- studii superioare in domeniul tehnic
- cunostinte temeinice in ceea ce priveste legislatia aplicabila in domeniul calitatii
- curs auditor intern pentru ISO9001:2008 si ISOTS16949:2009
- cunostinte in utilizarea pachetului Microsoft Office
- cunostinte de nivel avansat pentru limba engleza
- Corectitudine, flexibilitate, obiectivitate, disciplina
- Capacitate organizatorica ; abilitati de leadership
- Comunicare eficienta, capacitate de sinteza
- Competente de identificare a nevoilor si dezvoltare a subordonatilor.

BENEFICII OFERITE

Se ofera:

- Oportunitatea de a activa in cadrul unei companii multinationale
- Pachet salarial atractiv, pachet de relocare

Trenkwalder-Sobis este o companie austriaca specializata in servicii de consultanta in domeniile RESURSE UMANE SI CERCETARI DE PIATA.
Echipa noastra de consultanti furnizeaza solutii complexe si personalizate la provocarile pe care le implica RECRUTAREA SI SELECTIA PERSONALULUI-INSTRUIREA ANGAJATILOR-DEZVOLTAREA ORGANIZATIEI.
Va asteptam la sediile noastre din Baia Mare, Bucuresti, Cluj Napoca, Iasi, Oradea, Sibiu si Timisoara.