INGINER PRODUCTIE ADEZIVI

SC EGGER ROMANIA SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Supravegherea si optimizarea intregului proces de productie
- Respectarea bugetului de productie dat
- Controlul tuturor centralizatoarelor de cheltuieli emise lunar si a cantitatilor consumate
- Colaborare la realizarea planului de productie
- Indeplinirea indicatorilor de calitate stabiliti
- Conducerea personalului din subordine
- Coordonarea activitatii de protectia muncii si luarea de masuri pentru evitarea accidentelor de munca
- Planificarea si executarea intretinerii instalatiei in colaborare cu departamentul de intretinere
- Colaborare pe teme specifice la nivel de grup

CERINTE

- Studii superioare tehnice / chimie
- Experienta relevanta in productia de adezivi constituie un avantaj
- Cunostinte foarte bune de utilizare PC
- Cunostinte utilizare SAP
- Cunostinte avansate de limba engleza si germana
Alte aptitudini:
- Planificare si organizare
- Abilitati de negociere
- Comunicare si lucru in echipa
- Capacitate de a evalua si de a lua decizii
- Capacitate de a lucra cu oamenii

BENEFICII OFERITE

Oferim un loc de munca ce se caracterizeaza prin diversitate si responsabilitate, intr-o companie multinationala, mediu de lucru dinamic, orientare si instruire specifica, recompense in functie de performanta si oportunitati de dezvoltare profesionala, pachet salarial motivant.

Compania ofera posibilitati de dezvoltare personala, instruire continua, oportunitati de integrare intr-un mediu de lucru dinamic si motivant.

Situata in judetul Suceava, EGGER Romania este cea de-a 16 unitate de productie a grupului international EGGER,unul din liderii mondiali producatori de semifabricate din lemn.

Proiectul EGGER din Romania, intins pe o suprafata de aproximativ 80 de hectare beneficiaza de o investitie de 210 milioane euro si de instalatii ultra-moderne de protectia mediului.

Dorim sa aducem numeroase beneficii pentru aceasta regiune, de la imbunatatirea situatiei economice locale si regionale, infiintarea de aproximativ 700 de noi locuri de munca in urmatorii 4 ani, dezvoltarea infrastructurii, si pana la impactul pozitiv asupra mediului prin utilizarea deseurilor de la fabricile de cherestea.