Inginer de sistem

Sc Darex Auto Srl

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Intretinerea retelei locale si a routerelor ce asigura conexiunea de internet
- Instalarea si configurarea Pc-urilor si echipamentelor noi
- Suportul oferit utilizatorilor
- Intretinerea echipamentelor periferice(imprimante faxuri)
- Instalarea si configurarea aplicatiilor pt service

CERINTE

- student in anii terminali sau absolvent al unei facultati de calculatoare
- bun cunoscator al sistemelor de operare Windows XP (cunoasterea sistemului Linux constituie un avantaj)
- cunostinte legate de intretinerea PC-urilor(instalare soft,instalare aplicatii client server, devirusari, recuperari date)
- cunostinte legate de instalarea si intretinerea echipamentelor periferice (Hp 1015, 1020, 5652, Toshiba E-studio 130)
- cunostinte Microsoft Word, Excel, Power Point, Outlook Express, Outlook Professional
- cunostinte programare web(pentru intretinerea website-ul ui firmei)
- cunostinte de cablare structurata
- disponibilitatea la deplasare in delegatii
- permis de conducere cat. B (obligatoriu)

BENEFICII OFERITE

- posibilitatea de a lucra intr-un mediu dinamic, alaturi de o echipa tanara si dornica de a obtine cat mai multe rezultate
- pachet salarial atractiv + bonusuri + bonuri de masa
- program 8.30-17.00
- posibilitatea de a participa la diverse formari si training-uri

Sc Darex Auto este una din principalele firme ale pietii auto din Suceava. Firma este dealer al marcilor Dacia, Renault, Nissan si are in prezent peste 100 de angajati si 2 puncte de lucru.