DIRECTOR NATIONAL DISTRIBUTIE

PROTON TEHNOLOGIES SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Titularul postului are rolul de:
- a elabora si implementa politicile comerciale in vederea cresterii vanzarilor si a profitului firmei rezultat din vanzarea de produse si servicii specifice firmei;
- organiza, coordona si verifica functionarea sistemelor de vanzari, respectiv de promovare a produselor si serviciilor comercializate;
- identifica directii de dezvoltare si propune promovarea de produse/solutii noi;
- conduce si organizeaza activitatea departamentului vanzari;
- elaboreaza si urmareste realizarea planului de vanzari;
- asigura calitatea srviciilor pre-vanzare.

CERINTE

Studii superioare finalizate;
Experienta in vanzari si coordonare min 3 ani
Experienta in managementul echipelor de vanzari reprezinta avantaj;
Cunostiinte de vanzari si distributie, cunostinte financiare de baza;
Cunostinte avansate utilizare PC si limba engleza;
Nivel foarte bun de intelegere a afacerii (profitabilitate);
Abilitati de coordonare, comunicare, control si negociere;
Disponibilitate la un program flexibil si la deplasari in teritoriu;
Permis auto categoria B, minimum 2 ani experienta in sofat

BENEFICII OFERITE

Salariu atractiv
Telefon
Laptop
Masina de serviciu
Training de specialitate
Bonuri de masa