Director Departament Suceava

Baumax Romania SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Organizarea, formarea ¿i gestionarea echipei din subordine (25 de angaja¿i);
- Asigurarea necesarului de produse ¿i depozitarea optim¿ a acestora, conform politicii bauMax;
- Responsabilitate privind vânz¿rile, productivitatea precum ¿i costurile departamentului;
- Coordonarea optim¿ a sortimentului de produse din departament;
- Aplicarea politicilor comerciale bauMax

CERINTE

- Studii superioare;
- Cuno¿tin¿e de limba englez¿ / limba german¿ (nivel mediu) constituie un avantaj;
- Experien¿¿ în vânz¿ri, comer¿ sau servicii ;
- Disponibilitate de deplasare ¿i relocare;
- Foarte bune abilit¿¿i manageriale;
- Capacitate de organizare, planificare ¿i control;
- Spirit de ini¿iativ¿, dorin¿¿ de perfec¿ionare continu¿;
- Spirit de echip¿;
- Cuno¿tin¿e avansate de operare a MS Office

BENEFICII OFERITE

Va oferim posibilitatea desfasurarii unei activitati variate si multilaterale intr-un mediu cultivat si cu multiple posibilitati de dezvoltare in cadrul unei firme in continua expansiune.

Companie austriac¿ de familie intr-o continua expansiune de 15 ani în Europa Central¿ ¿i de Est, bauMax este lider in industria companiilor Do-it-yourself Obiectivul nostru este de a dezvolta aceasta piata ¿i de a ajuta clien¿ii la executarea proiectelor de construc¿ii ¿i bricolaj. Cu 122 filiale în 6 ¿¿ri din Europa Central¿ ¿i de Est bauMax se num¿r¿ printre primele 15 lan¿uri europene de bricolaj. In Romania, compania bauMax are magazine deschise la Brasov, Sibiu, Cluj si Targu Mures, urmand deschiderea in cursul acestui an a magazinelor din Craiova si Bacau.