CONTABIL

SUPERMAG IMPERIAL

Job expirat

RESPONSABILITATI

1. Inregistrarea contabila si in registrul de casa a operatiunilor zilnice efectuate cu numerar ( inregistrare dispozitii de plata, chitante furnizori si chitante de incasare) finalizate cu listarea zilnica a registrului de casa.
2. Inregistreaza extrasele bancare in lei si valuta aferente conturilor curente, listeaza lunar jurnalul de banca si il indosariaza.
3. Opereaza in contabilitate facturile de la furnizorii interni cantitativ-valoric pe tipuri de bunuri materiale (materiale consumabile,marfa,mijloace fixe ,obiecte de inventar,etc) ,intocmeste NIR-ul il listeaza si indosariaza.
4. Inregistrarea in contabilitate a efectelor primite de la clienti ( CEC-uri,BO) si scontarea acestora la banca
5. Opereaza la zi in “centralizator” efectele de incasari si plati
6. Verifica prin bifare jurnalul de vanzari si de cumparari lunar.
7. Primeste de la vazari (la sfirsitul lunii) facturile rosii si verifica corectitudinea datelor inregistrate in programul de contabilitate.

CERINTE

- Studii economice superioare
- Persoana organizata,
- Cunostinte operare PC
- Experienta minim un 1 an pe o pozitie similara constituie un avantaj

COMPANIE PRODUCATOARE DE ANVELOPE, CU POTENTIAL PUTERNIC, IN CURS DE DEZVOLTARE SI EXTINDERE CONTINUA