Contabil

Holzindustrie

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Mentine relatia cu banca, cu administratia financiara si cu celelalte institutii (ITM, Casa de pensii, etc.).
- Raportarea situatiilor cerute de directorul economic si conducerea societatii;
- Lucrari de contabilitate financiara pana la nivel de bilant inclusiv;
- Verificarea lucrarilor de contabilitate primara efectuate de contabili;
- Calculul, inregistrarea si declararea impozitelor si taxelor catre bugetul de stat;
- Participarea la controale din partea institutiilor de stat;

CERINTE

- experienta in intocmirea de balanta de verificare, declaratii fiscale, raportari anuale
- cunostinte solide ale legislatiei si procedurilor financiare romane
- abilitati de organizare si planificare
- meticulozitate si acuratete
- spirit analitic, lucrul in echipa
- seriozitate

BENEFICII OFERITE

Se negociaza in urma interviului.

Schweighofer are o lunga traditie in industria lemnului, care merge inapoi in timp pina in 1642.Povestea de succes a numelui Schweighofer a inceput in 1956 cind Franz & Maria Schweighofer a preluat conducerea unei fabrici de cherestea si continuand in zilele noastre cand in 2002 deschide prima fabrica in Sebes/Romania, continuand traiectoria de succes in anul 2006, cand au inceput lucrarile de constructie la cea de-a doua fabrica din Romania, localizata in municipiul Radauti, judetul Suceava. Pentru mai multe detalii accesati www.schweighofer.ro