Consilier vanzari

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Promoveaza produsele firmei si respecta metodele de prezentare si comercializare;
- Asigura informarea clientilor asupra caracteristicilor calitative si functionale ale produselor oferite, preturilor, promotiilor;
- Intretine curatenia si ordinea in magazin;
- Participa, impreuna cu managerul de magazin, la receptia marfii;
- Semnaleaza managerului de magazin in timp util necesarul de produse care trebuie solicitat;
- Coreleaza informatiile de pe eticheta (cod, pret) cu cele de pe avizul de insotire a marfii si din program;
- Incaseaza contravaloarea produselor si emite bonul fiscal;
- Participa la inventarierile lunare si anuale ale produselor din magazin ;
- Transmite (in limita posibilitatilor incearca sa rezolve) reclamatiile referitoare la calitate, cantitate, ambalare, sau alte probleme ridicate de client managerului de magazin;
- Raspunde de securitatea valorilor banesti (in timpul desfasurarii activitatii), inregistrarea corecta a incasarilor, predarea lor.

CERINTE

- Studii superioare in curs sau finalizate in domeniul economic;
- Minim un an experienta in domeniul vanzari (domeniul confectiilor constitue avantaj);
- Cunoasterea unei limbi straine (de preferat lb. engleza) la nivel de conversatie fluenta;
- Abilitati de comunicare si negociere;
- Persoana serioasa, dinamica cu spirit de initiativa;
- Tinuta si prezenta impecabila;
- C.V-urile trebuie insotite de o fotografie.

BENEFICII OFERITE

- Se ofera un loc de munca stabil, intr-o ambianta placuta, in cadrul unei echipe tinere.
- Orele suplimentare vor fi platite corespunzator.
- Bonusuri in functie de vanzari.
- Carte de munca, salar net 700 RON.