Agent Transporturi Externe ( Ticketing)

Blue Air Transport Aerian SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- informeaza beneficiarii de transport aerian asupra reglementarilor in vigoare referitor la transportul international de pasageri si bagaje
- informeaza pasagerii asupra orarului curselor, orelor de decolare/ aterizare, posibilitatilor de transport terestru, transfer, distante intre aeroporturi si oras, asupra timpului de prezentare la aeroport in scopul imbarcarii, a timpului minim de conexiune, daca este cazul, asupra conditiilor de transport pentru minori, animale vii, asupra conditiilor de restituire a biletelor
- informeaza pasagerii asupra tarifelor practicate in companie ( nivel, conditii, tarifare, taxe de aeroport) asupra tarifelor pentru excedentul de bagaj,, asupra formelor de plata acceptate de companie, a numerelor de cont bancar si a altor documente necesare, in vederea emiterii documentelor de transport aerian
- efectueaza rezervari pe cursele companiei, informand pasagerii asupra codului rezervarii, statusului rezervarii, timpul limita de plata verificand in prealabil daca pasagerul detine o alta rezervare
- recomanda sau efectueaza schimbari de bilete aplicand reglementarile in vigoare aferente tarifelor platite
- efectueaza emiteri si reemiteri de documente de transport aerian cu respectarea reglementarilor in vigoare
- vinde asigurari de calatorire
- intocmeste zilnic decontul de vanzari bilete, insotit de documente justificative si sumele de bani aferenet

Va rugam sa ne transmiteti aplicatiile dumneavoastra insotita de o scrisoare de intentie,
via myjob sau la adresa: theo@blue-air.ro

CERINTE

Viitorul agent transporturi externe ( ticketing) va avea un rol deosebit de important in compania noastra, asigurand cu profesionalism si entuziasm suportul necesar pentru clientii Blue Air.

Candidatul ideal ar trebui sa corespunda urmatoarelor cerinte:

- Educatie: absolvent studii medii sau superioare
- Experienta nu este obligatorie;
- Cunoasterea a unei limbi straine: de preferat
ENGLEZA
- Spirit de echipa si abilitatea de a rezolva probleme
- Punctualitate la programul de lucru
- Acuratete si atentie in indeplinirea sarcinilor
- Persoana organizata

Blue Air Transport Aerian este prima companie de low-cost si zboruri charter din Romania, construita in baza modelelor de succese aplicate de catre companiile aeriene din Statele Unite si Europa Centrala si de Vest.
Conceptul de low-cost se adapteaza perfect conditiilor din Romania, unde preturile biletelor sunt inca ridicate si nu se ofera o retea completa de conexiuni cu marile orase Europene.
Obiectivul companiei noastre este sa oferim servicii de calitate la preturi accesibile ca o alternativa la formele de transport terestre existente. Blue Air opereaza de pe Aeroportul International Bucuresti Baneasa, al doilea aeroport al orasului Bucuresti, situat la numai 10 Km de centru, oferind conexiuni dinamice cu orasul si cu Aeroportul International Henri Coanda.