Personal pentru restaurante , hoteluri si pub-uri in Marea Britanie

RES-UM CONSULT S.R.L.

Job expirat

RESPONSABILITATI

Partenerii de afaceri englezi ai agentiei noastre cauta urgent romani, cu experienta, pentru a ocupa locurile de munca vacante din diferite hoteluri, restaurante si pub-uri de pe teritoriul Marii Britanii, pentru: ospatar(waiter), barman(bartender), receptionist(a), personal curatenie( cleaners, domestics), bucatar(cheef) ,asistent in bucatarie( cheef assistant), etc.
Salariu conform responsabilitatilor postului intre 15,73 si 18,50 lire/ora.
Program de lucru intre 35, si 60 ore/saptamana.
Avantaje:
- Plecare in maxim luna de la inscrierea in baza noastra de date .
- Agentia se ocupa de obtinerea permisului de munca (work permit) , deschidere cont bancar U.K., obtinere NINo, etc
- Agentia va asista candidatii in gasirea celei mai convenabile solutii pentru cazare din punct de vedere al costului 70 la suta va fii suportata de firma

Echipa noastra va ajuta sa incheiati contracte ferme de munca in Marea Britanie pe o perioada de minim 2 an cu posibilitate de prelungire

CERINTE

Cautam persoane cu experienta in domeniul hotelier, restaurant, foodservice ( minim 2 ani), dinamice, sociabile, cunoscatoare de limba engleza nivel avansat conversational

RES-UM CONSULT S.R.L. este o societate nou infintata care elaboareaza si impelementeaza, strategia si politica de personal in vederea realizarii cu maximum eficienta a obiectivelor unei firme.

Obiectivele noastre sunt:
- Administrarea problemelor de salarizare;
- Administrarea si gestiunea personalului;

1. Administrarea personalului – domeniu ce presupune urmatoarele activitati:
- Inregistrarea personalului (dosar individual, miscari de personal, etc.);
- Aplicarea legislatiei in vigoare in domeniul personalului;
- Remunerarea personalului si platile (retinerile) acestuia;

2. Gestiunea personalului – conceputa si orientata in urmatoarele directii:
- Prevzionarea necesarului fortei de munca;
- Recrutarea personalului;
- Evaluarea posturilor de lucru si a salariatilor care le ocupa;

3. Politica salariala
- Aplicarea stricta a prevederiloor legale in vigoare privind salarizarea personalului;
- Aplicarea corecte a sistemului de salarizare;
- Stabiliarea indicatorilor specifici si criterilor de indeplinire a carora este conditionata retributia;
- Amplificarea formelor de stimulare materiala a salariatilor;
- Perfectionarea operatiilor de evidenta a personalului;
- Intocmirea, completarea, pastrarea si evidenta carnetelor de munca;