Personal in Food&Beverage/Housekeeping/Retail

Work&Adventure

Job expirat

RESPONSABILITATI

Hilton, Marriott, Casa Marina, Gulf Bay, Sandestin din Florida-USA, angajeaza personal in Food&Beverage/Housekeeping/Retail WORK&ADVENTURE SRL
Food&Beverage- salary / wage: 3.90$-4.50$ tip position si 8.50-10.00$ non tipped position
Housekeeping- salary / wage: 10.25 $
Recreation - salary / wage: 8.50$
Retail - salary / wage: 8.00$
Start Date: Mai 2008, Iunie 2008, Octombrie 2008 in functie de pozitia pentru care se aplica.

Durata contract: 6 sau 12 luni, in functie de alegerea candidatului si disponibilitatea angajatorului. Exista posibilitatea prelungirii contractului pana la maxim 15 luni.

CERINTE

- varsta: 18 - 30 ani.
- resedinta stabila in afara SUA.
- cunoasterea limbii Engleze cel putin la nivel conversational.
- experienta anterioara pentru pozitia pentru care aplicati de minim 12 luni.
- dorinta si abilitatea de a lucra intr-un mediu international, si de a impartasi cultura si traditiile romanesti cu clientii americani si internationali.

WORK & ADVENTURE a luat fiinta in Decembrie 2006 prin fuziunea a doua agentii de schimb cultural:
* sc COLABORARE srl - Cluj Napoca, cu peste 7 ani de experienta in promovarea programelor Work & Travel USA, Camp USA si Work Experience UK, prima companie privata din Romania membra a prestigioaselor?organizatii mondiale non profit FIYTO (Federation of International Youth Travel Organisations) si GWEA (Global Work Experience Association).
* sc WORK ABROAD srl - Brasov, de 3 ani specializata in recrutare pentru industria hoteliera din SUA in baza programelor J1 Training Visa si H2B Visa Program.