Menaj in Italia

confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

Posturi vacante:
- Locuri de munca disponibile pe toata perioada anului, pentru ingrijire batrani sau persoane bolnave, la familii private, pe tot teritoriul ITALIEI;

Numarul posturilor: 80 locuri / luna;

Descriere job:
- asistarea si ingrijirea persoanelor batrane sau bolnave,
- efectuarea curateniei in casa familiei gazda,
- ajutarea la diverse activitati la bucatarie,
- diverse activitati casnice,
- ajutor la cumparaturi, si orice alte sarcini cerute de catre familie;

Program lucru: 8 ore/zi, 6 zile/saptamana.

CERINTE

Conditii de participare:
- nu este necesara nici un fel de experienta;
- nu este necesara nici un fel de calificare;
- nu este necesara cunoasterea limbii italiene, dar constituie un avantaj la negocierea salariului;
- nu este necesara calificarea de asistenta medicala, dar constituie un avantaj la salariu;
- personalitate prietenoasa si devotament in munca;

Acte necesare pt. inscriere:
- CV in limba romana ;
- o poza tip pasaport si o poza tip 9/13 la tinuta office;
- cazier judiciar;
- adeverinta medicala de la medicul de familie - clinic sanatos;
- ultima diploma de studii (copie xerox);

Costul programului:
- 600 Euro - taxa mediere, care se achita la depunerea dosarului;

Interviul de selectie:
- Interviul de selectie are loc in momentul depunerii dosarului de selectie, la sediul agentiei noastre.
- Persoanele acceptate platesc taxa de mediere si pot pleca in maxim 1 saptamana, avand posibilitatea sa isi aleaga ziua plecarii.

BENEFICII OFERITE

Salarii:
- intre 650 Euro net / luna (pentru persoanele care nu stiu limba italiana) si 800 Euro net / luna (pentru persoanele care stiu limba italiana);

Important !!! Dupa cateva luni, persoanelor care nu stiau limba italiana initial, li se va mari salariul, concomitent cu invatarea limbii italiene.

Avantaje:
- contract legal de munca pe perioada nedeterminta, permis de munca, asigurari sociale platite de angajator;
- plecare in maxim 1 saptamana de la data inscrierii;
- asigurare medicala platita de angajator;

Daca doriti informatii suplimentare va rugam sa ne contactati la telefon 0264-487187, 0264-487227.

DESCRIEREA FIRMEI

selectarea si plasarea fortei de munca in strainatate