Menaj in Italia

STEFFINVEST

Job expirat

RESPONSABILITATI

Posturi vacante: Locuri de munca disponibile pe toata perioada anului, pentru ingrijire batrani sau persoane bolnave, la familii private, pe tot teritoriul ITALIEI;

Numarul posturilor: 80 locuri / luna;

Descriere job:
- asistarea si ingrijirea persoanelor batrane sau bolnave, efectuarea curateniei in casa familiei gazda, ajutarea la diverse activitati la bucatarie, diverse activitati casnice, ajutor la cumparaturi, si orice alte sarcini cerute de catre familie;

Program lucru: 8 ore/zi, 6 zile/saptamana.

CERINTE

Conditii de participare:
- nu este necesara nici un fel de experienta;
- nu este necesara nici un fel de calificare;
- nu este necesara cunoasterea limbii italiene, dar constituie un avantaj la salariul;
- nu este necesara calificarea de asistenta medicala, dar constituie un avantaj la salariu;
- personalitate prietenoasa si devotament in munca;

Acte necesare pentru inscriere:
- CV in limba romana;
- o poza tip pasaport si o poza tip 9/13 la tinuta office;
- cazier judiciar;
- adeverinta medicala de la medicul de familie - clinic sanatos;
- ultima diploma de studii (copie xerox);

Costul programului:
- 600 Euro - taxa mediere, care se achita la depunerea dosarului;

Interviul de selectie: Interviul de selectie are loc in momentul depunerii dosarului de selectie, la sediul agentiei noastre. Persoanele acceptate platesc taxa de mediere si pot pleca in maxim 1 saptamana, avand posibilitatea sa isi aleaga ziua plecarii.

BENEFICII OFERITE

Salarii: intre 650 Euro net / luna (pentru persoanele care nu stiu lb. italiana) si 800 Euro net / luna (pt. persoanele care stiu lb. italiana);
Important !!! Dupa cateva luni, persoanelor care nu stiau limba italiana initial, li se va marii salariul, concomitent cu invatarea limbii italiene.

Avantaje:
- contract legal de munca pe perioada nedeterminta, permis de munca, asigurari sociale platite de angajator;
- plecare in maxim 1 saptamana de la data inscrierii;
- asigurare medicala platita de angajator;

DESCRIEREA FIRMEI

recrutarea si plasarea fortei de munca