Marco Beach Ocean Resort and the Club and Spa at Fiddlers Creek, Marco Island, Florida

ICEP WORLD ROMANIA

Job expirat

RESPONSABILITATI

ICEP WORLD ROMANIA va pune la dispozitie prin programul Certified Hospitality Professional un program
de training in domeniul hotelier cu componenta de practica platita. Astfel puteti sa lucrati in domeniul hotelier pe
o perioada de 6-12 luni si sa obtineti un certificat in domeniul hotelier, recunoscut de American Hotel and
Lodging Association (AH&LA), recunoscut la nivel mondial.

www.gulfbay.com

- Host/Hostess $10.00 per hour
- Tipped F&B $3.77 - $6.00 plus tips per hour
- Front Office $10.00 - $12.00 per hour
- Culinary $10.25 - $11.50 per hour
- Housekeeping $9.00 per hour

Data incepere contract (cea mai devreme): 1 Octombrie 2009
Durata contractului: 6-9 luni (posibilitate de prelungire pana la 12 luni)
Procedura de aplicare:
Pentru a aplica la aceste locuri de munca, completati formularul de inregistrare online selectand programul
aplicat /American Hospitality Academy - Internship/:
Termen de depunere dosar de aplicare: 1 Septembrie 2009 (locurile vor fi alocate in functie de data depunerii dosarului)

Candidatii vor sustine interviul de selectie cu un reprezentant al partenerilor ICEP WORLD din Statele Unite in
limba engleza.
Costurile programului:
1) Taxa inscriere: 90 RON
2) Taxa program: 1500 USD
3) Rate deductibile din salariu (100$ x 11 luni - rata platibila direct catre Sponsor)
4) Taxa consulara: 142 USD
5) Taxa SEVIS: 180 USD
6) Asigurare medicala (in functie de durata contractului)
7) Bilet de avion dus-intors: de la 690 E
8) Bani de buzunar pana la primul paycheck

Mai multe informatii despre programul Certified Hospitality Professional...
Despre cursuri si certificari recunoscute de American Hotel & Lodging Association...

Pentru informatii suplimentare contactati biroul ICEP WORLD Bucuresti:

A: Bld. I.C.Bratianu Nr. 44, Ap.1, Sector 3, Bucuresti
T: 0213141529
F: 0213134459
M:0724999547
Director programe Dan Radu: dan.radu@work-travel.org

CERINTE

Exista doua categorii de eligibilitate:
1) J-1 Intern:
· trebuie sa fii student la zi la o facultate in domeniul turism, economie generala, business management,
management hotelier sau absolvent de facultate in domeniile enumerate, daca de la data absolvirii nu au trecut
mai mult de 12 luni;
· sa ai cunostinte excelente de limba engleza
· experienta in industria ospitaliera constituie un avantaj
· sa dispui de fonduri suficiente pentru acoperirea cheltuielilor de program, transport si cazare pana la primirea
primului salariu.
2) J-1 Trainee:
· sa fii absolvent de facultate cu specializare turism, economie generala, business management, management
hotelier + min. 1 an de experienta in domeniul ospitalier sau min. 5 ani de experienta in domeniul ospitalier;
· sa ai cunostinte excelente de limba engleza:

ICEPworld este o organizatie internationala cu o experienta de peste 20 de ani pe piata programelor de schimb intercultural pentru studenti si tineri. Mii de studenti au beneficiat de serviciile ICEPworld la nivel mondial, organizatia avand reprezentante puternice in peste 10 tari din lume: USA, UK, Turcia, Spania, Franta, Germania, Italia, Armenia, Cehia, Ukraina, Romania.
Umbrela internationala ICEPworld este emblema serviciilor de calitate oferite de reprezentantii din intreaga lume.
In Romania ICEPworld are birouri proprii in Bucuresti, Iasi, Targu Mures, Craiova si reprezentanti in mai multe orase universitare.
ICEPworld Romania este acreditata de Ministerul Muncii si Solidaritatii Sociale prin Dovada 292/2006 pentru recutare si plasare forta de munca in strainatate.
Pentru anul universitar 2009/2010 oferim studentilor si tinerilor din Romania programe de munca (work and travel, work experience, internship) si studii (cursuri de limbi straine) in strainatate. Destinatiile oferite sunt:
SUA, Canada, Noua Zeelanda, Anglia, Grecia, Cipru, Franta, Olanda, Spania, Italia, Danemarca, etc.
Pentru mai multe informatii despre organizatie va invitam sa vizitati www.icepworld.com. Pentru informatii
despre ICEPworld Romania, vizitati www.happysummer.ro
Va dorim mult succes!
Echipa ICEPworld