Joburi si Training in UK

confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

Posturi vacante:
- Locuri de munca disponibile pe toata perioada anului, in azile si clinici private, pe tot teritoriul Marii Britanii pentru: asistente, ingrijitori, ajutori la bucatarie, personal curatenie, etc;

Descriere job: asistarea si ingrijirea persoanelor batrane sau bolnave, efectuarea curateniei in azil sau clinica, ajutarea la diverse activitati la bucatarie sau cantina si orice alte sarcini cerute de catre angajator;

Salarii: intre 5.35 si 6.20 GBP / ora brut, in functie de angajator;

Avantaje:
- contract legal de munca pe 1 an cu posibilitate de prelungire, permis de munca, asigurari sociale platite de angajator;
- plecare in maxim 1 - 2 luni pt. femei si 2 - 3 luni pt. barbati;
- asigurare medicala platita de angajator;
- agentia se ocupa de toate formalitatile necesare - permis de munca, cont bancar in UK, etc;
- agentia va asista candidatii in gasirea celei mai convenabile solutii pt. cazare, astfel incat sa minimalizeze costurile acestora (de regula, cazarea costa intre 55 - 65 GBP / saptamana); De asemenea, se pot lua in calcul si variante de a sta in acelasi apartament 2 - 3 persoane, astfel incat se vor reduce semnificativ costurile cazarii.
Program lucru: 8 ore/zi, 6 zile/saptamana.

CERINTE

Conditii de participare:
- barbati sau femei
- varsta cuprinsa intre 20 si 60 de ani
- nu este necesara nici un fel de experienta;
- nu este necesara nici un fel de calificare;
- cunostiinte de limba engleza la nivel minim de conversatie;
- personalitate prietenoasa si devotament in munca.

BENEFICII OFERITE

Costul programului:
- 200 RON - taxa procesare dosar (se achita in momentul depunerii dosarului);
- 700 GBP - taxa mediere, care se poate achita si in 2 transe astfel:
- 300 GBP se achita la scurt timp dupa depunerea dosarului sau concomitent cu depunerea acestuia, in cazul in care candidatul a sustinut si a trecut interviul de selectie si
- 400 GBP in maxim 3 saptamani de la sustinerea interviului de selectie si inainte de momentul sosirii permisului de munca;
- 800 GBP - taxa program (se va achita din salariu, dupa ce candidatul incepe munca in UK);

Interviul de selectie: Interviul de selectie are loc in momentul depunerii dosarului de selectie, la sediul agentiei noastre.

Important !!! Dupa incheierea unui an de munca in acest domeniu, candidatii care doresc sa munceasca legal si in alte domenii, pot castiga acest drept, iar agentia noastra ii poate ajuta pentru depunerea actelor si obtinerea dreptului de lucru pe teritoriul UK. Aceste formalitati dureaza intre 4 - 6 saptamani.

Mai multe informatii puteti afla de pe site-ul www.steffinvest.ro.

DESCRIEREA FIRMEI

selectarea si plasarea fortei de munca in strainatate.