Joburi pentru medici/rezidenti in Marea Britanie

Agentia de Recrutare A-Team

Job expirat

RESPONSABILITATI

Pozitiile oferite:

1. RMO (Resident Medical Officer)

Pozitiile sunt oferite in spitale private iar rolul RMO-ului consta in monitorizarea starii pacientilor inainte si dupa operatii, administrarea medicamentelor si efectuarea urmatoarelor proceduri: transfuzii de sange, canulare, resuscitare, citirea ECG-ului etc.

Este nevoie de o jumatate de an de experienta chirurgicala (aceasta poate fi si in ginecologie sau urologie, sau in orice domeniu care este cumva legat de domeniul chirurgical).

Nivelul de salarizare variaza intre 51,000 EUR si 81,000 EUR brut/an, in functie de numarul de ore lucrate, de experienta acumulata si de specializare.

2. Consilier Medical

Consilierii medicali efectueaza consultatii persoanelor care doresc sa beneficieze de ajutor din partea statului (in bani) pe baza conditiei lor de sanatate.
In urma consultatiilor, consilierii medicali trimit un raport la Ministerul Muncii (Departament for Work and Pensions - DWP) care decide in ce masura pacientii respectivi sunt eligibili pentru a beneficia de acest ajutor.

Responsabilitati si Beneficii:

Saptamanal minimum 40 ore de lucru.
Salariul oferit difera in functie de experienta si functia ocupata pina in prezent, 20-70 £/ora.
A-Team ofera consultanta gratuita pe parcursul procesului de recrutare si asistenta la inregistrarea in General Medical Council.

3. Pozitii pentru Medici Specialisti

Aceste pozitii sunt oferite in spitale de stat in aproape fiecare domeniu de specialitate.
Momentan este mare lipsa de experti in ortopedie, traumatologie, urgenta si interne.

Descrierea postului:

Perioada contractului variaza de la 2 saptamani pana la 2 ani.
Inregistrarea la GMC (General Medical Council) constituie un avantaj.

Conditii de lucru in spitale moderne dotate cu echipamente moderne
Saptamanal 40-60 ore de lucru.
Salariul oferit: salariu mediu de 48,000 - 56,000 GBP brut/an.
Consultanta gratuita, echipa multilingvistica.
Asistenta la inregistrarea General Medical Council.

CERINTE

Diploma de doctor
Cunostinte solide de limba engleza (desi nu este nevoie de atestat lingvistic)

Email: laurentiu.marc@ateamhr.com
Nr. tel. 021 300 90 87
Vizitati pagina noastra web: www.ateam.ro

Agentia A-Team este o agentie internationala de recrutare si plasare a cadrelor medicale in Marea Britanie si Irlanda. In cazul in care ati dori sa lucrati in Marea Britanie si Irlanda, practicand una dintre profesiile pe care le promovam, va oferim consultanta gratuita si vom fi alaturi de dvs. pana in momentul in care incepeti activitatea in UK. De asemenea, organizam periodic conferinte si prezentari, in mai multe locatii din Romania. In cadrul acestora vom oferi informatii detaliate privind modalitatile de a lucra in Marea Britanie si in Irlanda, respectiv modul in care compania noastra va poate fi de folos.