INGINER SERVICE

S.C. SIPA ENGINEEERING ROMANIA SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Instalarea, punereai in functiune si asistenta tehnica pentru masinile si echipamentele produse de SIPA Plastic Packaging Spa Italia.
- Ofera suport tehnic si instruire personalului care deserveste aceste echipamente la beneficiarii din strainatate.

CERINTE

- experienta profesionala de minim 4-5 ani in domeniul masinilor industriale automatizate de inalta tehnologie (cunostinte in sectorul masinilor de injectie material plastic sau masini-unelte constituie un avantaj)
- studii medii/superioare in domeniul tehnic: mecanic/electric, al masinilor industriale automatizate de inalta tehnologie
- cunoasterea limbii engleze la nivel mediu:scris si vorbit
- abilitati de comunicare si lucru in echipa
- capacitate de rezolvare rapida a problemelor imprevizibile
- capacitate de gestionare a relatiilor directe cu clientii
- disponibilitate pentru lucrul in program prelungit si efectuare de deplasari in strainatate pe perioade de timp medii/lungi.
Constituie avantaj:
- cunoasterea limbii italiene.

BENEFICII OFERITE

- Oportunitatea de a lucra intr-o echipa tanara si dinamica;
- Programe de instruire si dezvoltarea carierei profesionale;
- Pachet financiar atractiv.

SIPA - Plastic Packging System - este lider mondial in tehnologii de injectie si suflare a flacoanelor PET, facand parte din grupul Zoppas Industries Romania.
Locatia noastra din Timisoara desfasoara activitati de productie electrica, proiectare mecanica, hidraulica, electrica, service si mentenanta echipamente industriale precum si activitati comerciale.