HVAC Service Specialists Ref. TSTP06

Horizons

Job expirat

RESPONSABILITATI

HORIZONS

E¿ti preg¿tit sa faci parte dintr-un mediu interna¿ional profesionist cu cele mai înalte standarde europene si cele mai mari beneficii ?

οi putem oferi oportunitatea de a ob¿ine experien¿a la standarde interna¿ionale si calific¿ri profesionale pentru a avansa in cariera si a-ti satisface ambi¿iile.

TRANE
Trane este un furnizor important de sisteme ¿i servicii de r¿cire si înc¿lzire.
Constituit¿ in 1913, Trane a devenit un lider in domeniu, cu vânz¿ri anuale valorând in total mai mult de 6 miliarde de dolari. Produsele sale includ echipament modern si eficient pentru folosirea aerului condi¿ionat in spa¿ii reziden¿iale, comerciale, institu¿ionale ¿i industriale. O firm¿ de talie mondial¿, Trane are birouri, opera¿iuni de service ¿i opera¿iuni de produc¿ie în lumea întreag¿, oferind asisten¿a de început, pentru p¿r¿i componente dar ¿i training si servicii la nivel global. Trane împ¿rt¿¿e¿te viziunea de a fi cel mai bun loc de unde po¿i cump¿ra în ochii clien¿ilor, cel mai bun loc de munca in ochii angaja¿ilor si cel mai bun loc de de¿inut participa¿ii în ochii ac¿ionarilor.

Ca parte din programul sau de dezvoltare în Europa Centrale si de Vest, Trane c¿uta oamenii potrivi¿i pentru a duce compania pe noi culmi , în timp ce le ofer¿ posibilitatea de a-¿i dezvolta cariera mai mult decât î¿i pot închipui ei în¿i¿i.

Trane angajeaz¿ profesioni¿ti ambi¿io¿i si experimenta¿i pentru urm¿toarele posturi :

HVAC Service Specialists, Ref. TSTP06
Cu loca¿ia in Irlanda, Germania, Austria, Elve¿ia, Fran¿a, Italia, Spania, România, Rusia, Grecia, Polonia, Ungaria, Republica Ceha.

Responsabilit¿¿i:
- Responsabil de returnarea si repararea sistemelor pentru confort ambiental, folosind cuno¿tin¿e teoretice despre aparatele de aer condi¿ionat, componente de instala¿ii ¿i scheme mecanice.
- Responsabil de preluarea comenzilor si efectuarea service-ului pentru produsele si echipamentele care i-au fost atribuite în scopul asigur¿rii satisfac¿iei clien¿ilor
- Identifica, analizeaz¿, diagnosticheaz¿ ¿i repara sistemele ¿i produsele la locuin¿a clientului.
- Efectueaz¿ lucr¿ri preventive de între¿inere, examinare loca¿iilor , înlocuiri ¿i modific¿ri cerute sau necesare clien¿ilor.

CERINTE

- experien¿a doi sau trei ani in între¿inere, construc¿ia sau repararea sistemelor de confort ambiental (sisteme de înc¿lzire ¿i de r¿cire) sau în construc¿ia complet¿ a sistemelor automatizate, folosind cuno¿tin¿e despre aparatele de aer condi¿ionat, asamblare ¿i montaj de instala¿ii, scheme mecanice
- studii medii cu experien¿¿ practic¿ ¿i certificare HVAC
- bun¿ cunoa¿tere a limbii/limbilor oficiale/native a ¿¿rii în care se face deplasarea.
- Permis de conducere valid.

Abilit¿¿i ¿i Competen¿e:
- Capacitatea de a oferi servicii practice si de calitate
- Citire si interpretare corect¿ a schemelor
- Abilitatea de a identifica sistemele HVAC
- Respectarea siguran¿ei
- Între¿inere eficient¿ ¿i eficace
- Capacitate de analiz¿ în vederea diagnostic¿rii problemelor
- Abilitatea de a rezolva probleme
- Abilit¿¿i de comunicare verbal¿
- Abilit¿¿i de comunicare scris¿
- Managementul timpului
- Capacitatea de a lua decizii ¿i de a rezolva probleme
- Ambi¿ie

BENEFICII OFERITE

- Asisten¿¿ pentru imigrare pentru oricare din ¿¿rile de mai sus
- Contract pe termen nelimitat si asigur¿ri conforme cu legisla¿ia european¿ ¿i local¿
- Salariu atractiv de început + pachete salariale în concordan¿¿ cu pie¿ele locale
- Ma¿ina sau autoutilitar¿ oferit¿ de companie (specific¿ ¿¿rii respective)

Este provocarea pe care o cau¿i ?

Trimite-ne un Curriculum Vitae , cu rug¿mintea de a specifica num¿rul de referin¿¿ ¿i loca¿ia pe care a¿i selectat-o si pentru care aplica¿i.
Mai multe informa¿ii, pute¿i afla de pe: www.horizonsbg.com/trane .

DESCRIEREA FIRMEI

Consulting, Reqruitment