Hilton Hotel UK - Cauta Personal

S.C. Work&Adventure S.R.L

Job expirat

RESPONSABILITATI

Brasov March 7th,2008
Atentie pentru cei care vor sa lucreze permanent in UK!
Programul este pentru 12 luni si 2 saptamani. Dupa cele 12 luni de munca veti putea aplica pentru "blue card" ceea ce va da dreptul de a muncii legal in Marea Britanie fara sa mai aveti nevoie de permis de munca.
This program (sandwich course) is ideal for those who are interested in working in various domains of activity and prepare themselves for future employment in UK.

For this program you don’t need a work permit.
Hilton Hotels- UK
Locatii :
Hilton Croydon
Hilton Cobham
Hilton Dartford
Hilton Maidstone

Oferta plasamente pentru urmatoarele pozitii:

Food & Beverage Hosts - vor lucra in restaurant sau la bar servind clientii.

Conference & Banqueting Porters - vor fi responsabili cu pregatirea si curatarea incaperilor si cu servirea bauturilor la diferite evenimene

Commis Chef - va prepara diferite feluri de mancare sub indrumarea bucatarului

Room Attendants - vor fi responsabili cu mentinerea camerelor pentru oaspeti, la standardele ridicate al hotelului.

Salariu: 5.52 lire pe ora.Salariul este platit lunar intr-un cont bancar
Ore suplimentare: Disponibile ocazional
Program de lucru: Norma intrega - 39 ore pe saptamna
Concediu: 20 zile pe an sau proportional cu timpul lucrat
Uniforma: Asigurata de catre companie.
Masa: In timpul orelor de lucru asigurat de catre companie

CERINTE

- minimum age: 18.
- English Level required – Upper Intermediate minimum.
- Hospitality / Catering previous work experience desirable but not a must.
- must prove Customer Service skills.
- be reliable in terms of attendance and timekeeping.
- be of clean and presentable appearance.
- be responsive to the need to work extended hours when flight delays occur.
- comply with all hygiene and safety standards.
Please send us your CV in English (you can use the CV model from our web site in the section Formulare) at the following email address europe@workadventure.ro with the subject ”Fair UK”.
You can find detailed information accessing http://www.workadventure.ro/work_study.aspx sau www.workadventure.ro

SC WORK&ADVENTURE SRL este o companie privata avand ca scop plasarea fortei de munca pe plan international, promovarea programelor de schimb intercultural, universitati, colegii, cursuri, AuPair etc.
Serviciile noastre includ: mediere contracte de munca in industria hoteliera din SUA , programe in Marea Britanie. Printre angajatorii cu care s-a colaborat in sezonul 2007 enumeram grupurile HYATT, MARRIOTT si RITZ CARLTON, Aeroporturile din Marea Britanie precum si alte hoteluri si resort-uri mai putin faimoase dar la fel de exclusiviste. Programe interculturale adresate studentilor printre care se numara Work & Travel USA, Work Experience France, Work & Study UK. Pentru lista completa si updata va rugam vedeti pagina dedicata acestei categorii. Pentru detalii intra pe www.workadventure.ro sau suna la 0364-402360