Doctori romani - Marea Britanie

Agentia de Recrutare A-team

Job expirat

RESPONSABILITATI

Pozitiile oferite:

1. RMO (Resident Medical Officer)

Pozitiile sunt oferite in spitale private iar rolul RMO-ului consta in monitorizarea starii pacientilor inainte si dupa operatii, administrarea medicamentelor si efectuarea urmatoarelor proceduri: transfuzii de sange, canulare, resuscitare, citirea ECG-ului etc.

2. Consilier Medical

Consilierii medicali efectuaza consultatie acelor persoane care din cauza conditiilor lor de sanatate beneficiaza de ajutor statal (bani).

Trimit rezultatul consultatiilor, raport la Ministerul Muncii (Department for Work and Pensions – DWP) unde se ia decizie in legatura daca persoanele respective vor. beneficia sau nu si in viitor de acest ajutor statal.

3. Pozitii pentru Medici Specialist

Aceste pozitii sunt oferite in spitale statale aproape in fiecare domeniu de specialitate.

Momentan este mare lipsa de experti in ortopedie, traumatologie,urgenta si interne.

Perioada contractului variaza de la 2 saptamani pana la 2 ani.

Registrea la GMC (General Medical Council) constituie avantaj.

CERINTE

Diploma de doctor.

Cunostinte solide de limba engleza (desi nu este nevoie de atestat lingvistic)

BENEFICII OFERITE

Responsabilitati si Beneficii:

Saptamanal minimum 40 ore de lucru.

Conditii de lucru in spitale moderne dotate cu echipamente moderne

Salariul oferit difera de experienta si functia ocupata, 20-70 £/ora

Consultanta gratuita, echipa multilingvistica.

Asistenta la inregistrarea General Medical Council.

Agentia A-Team este o agentie internationala de recrutare si plasare a cadrelor medicale in Marea Britanie si Irlanda. In cazul in care ati dori sa lucrati in Marea Britanie si Irlanda, practicand una dintre profesiile pe care le promovam, va oferim consultanta gratuita si vom fi alaturi de dvs pina in momentul in care incepeti activitatea in UK. De asmenea, organizam periodic conferinte si prezentari, in mai multe locatii din Romania. In cadrul acestora vom oferi informatii detaliate privind modalitatile de a lucra in Marea Britanie si in Irlanda, respectiv modul in care compania noastra va poate fi de folos.

Email: mags.ateam@gmail.com, margaret.kiss@ateamhr.com

Nr. tel. 031 501 12 12

Vizitati pagina noastra web:www.ateam.ro

O pasiune care genereaza o armonie de solutii!