Contracte de munca ptr. profesorii romani in SUA

FACES-USA

Job expirat

RESPONSABILITATI

FACES-USA, ofera in cadrul unui schimb cultural si academic romano-american, posturi prin contract full-time ptr. profesorii din Romania si din R.Moldova, in invatamantul de stat americam, cu pastrarea postului in tara ptr. titulari, salariu motivant(incepand cu 30000$/an), aprox. 2000euro/luna, fiind recunoscut ca program de perfectionare profesionala de catre MECT-Romania; Biroul Central FACES-Romania se afla in sediul Inspectoratului Scolar Cluj-Napuca;Se recunoaste vechimea la catedra pentru toti profesorii inscrisi in program; Se organizeaza cursuri de pregatire in Romania si SUA; Se pleaca in SUA in grup organizat cu insotitor de grup; Se efectueaza workshopuri periodice pentru perfectionare profesionala in SUA. Despre FACES pe: www.facesinc.org. Relatii la:0744154450, 0788392602; E-mail:gonti_faces@yahoo.com, emilsitaru@yahoo.com

CERINTE

Minim 2 ani experienta in predare la data aplicarii FACES la catedra; .Limba engleza-fluent si Carnet de conducere-cat. B
Specialitati acceptate de program:
-matematica cu facultatea de matematica sau matematica-informatica
-educatie speciala cu facultatea de psihologie, modulul psihopedagogie speciala in foaia matricola

BENEFICII OFERITE

-nici un fel de taxe in procesul de selectie, orientare, perfectionare
-un bilet de avion dus-intors pe an ptr. Profesorii FACES
-asigurare de sanatate pe toata durata contractului FACES
-posibilitatea de a aduce membrii de familie pe toata durata contractului FACES
- asistenta in cumpararea masinii, inchirierea locuintei, deschiderea de cont bancar si social security si acordarea de avansuri fara dobinda pentru instalare

Schimb cultural si academic ptr. profesorii din Romania in SUA