Baby sitter Anglia!

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

Informatii generale

Au Pair este un program de schimburi culturale ofera sansa la mii de oameni de a face ceva inedit si in acelasi timp remunerat corespunzator. Programul nostru va ofera oportunitatea de a petrece un an in UK, alaturi de o familie gazda si de copiii lor. Au Pair-ul este plasat la o familie gazda, unde i se ofera cazare si masa gratuit. Pentru acest lucru aupair-ul ofera asistenta copiilor apartinand familiei gazda pe timp de maximum 25 ore saptamanal.

De ce sa apelati la acest program?

Devenind Au Pair, te-ai hotarat sa iti folosesti experienta si interesul pentru ingrijirea copiilor ca o oportunitate de a invata mai multe despre viata in United Kingdom. Noi iti oferim cateva din motivele pentru care merita sa incerci acest program, restul te lasam sa le descoperi chiat tu.

Iti imbunatatesti experienta de ingrijire a copiilor;
Iti faci prieteni noi;
Participi la cursuri educationale care te intereseaza;
Faci schimburi culturale - sa afli mai mult despre o noua cultura, si iti impartasesti propriile experiente cu o familie noua ;
Iti imbunatatesti limba engleza;
Calatoresti prin United Kingdom.
Remeratia financiara pentru acest program este considerata ca bani de buzunar si este in cuprinsa intre 50 si 200 de Lire sterline pe saptamana (pentru doar 25 de ore pe saptamana), in functie de sarcinile, numarul de copii pe care ii veti avea in ingrijire. Suma se va stabili inca de la plecarea din tara, in urma discutiilor cu familia aleasa.
Cazarea, masa, asigurarea medicala si toate taxele legale catre stat va sint asigurate de catre familie!

CERINTE

Cine poate participa?

· La acest program poate participa orice persoana de sex feminin sau masculin care indeplineste urmatoarele conditii:

· varsta minima 18 ani!
· cunostinte medii de limba engleza;
· posesor de Diploma de Bacalaureat;
· posesor permis de conducere categoria B;
· stare de sanatate foarte buna;
· nu ati mai participat intr-un program Au Pair in UK;
· sunteti dispusa sa stati in UK pentru o perioada cuprinsa intre 3 si 12 luni;
· iubiti copiii si aveti experienta in acest domeniu;
· sunteti de acord sa indepliniti toate regulile impuse de Regulamentul Au Pair;
· nu aveti antecedente penale;
Selectarea candidatilor se va face pe baza unui interviu in limba engleza cu reprezentantul agentiei noastre.

BENEFICII OFERITE

Salarizare

Salizarea oferita difera mult in functie de numarul de ore lucrate si sarcinile pe care le veti efectua in cadrul familiei. Toate conditiile salariale vor si specificate in scrisoarea de angajare primita de la familie, inainte de plecare adin tara!