Au Pair USA

BRGwork

Job expirat

RESPONSABILITATI

Au Pair USA:

- contract pe minim 1 an
- program aprobat de Departamentul de Stat USA
- familia din USA iti plateste toate costurile
- au pair = babysitter cu drept de studiu considerat membru al familie
- se lucreaza 45 ore/sapt cu copii (US)
- posibilitate de a lucra si studia in acelasi timp
- studiu minim 6 credite pe semestru, in orice domeniu
- cost program: optiunea 1: 290$
optiunea 2: 690$

CERINTE

- varsta maxim 26 de ani
- permis de conducere
- nivel mediu de limba engleza
- minim 200 de ore lucrate cu copii (dovada se face prin scrisori de recomandare)

BENEFICII OFERITE

- bilet de avion dus-intors
- asigurare medicala pe perioada sederii
- 4 nopti de cazare la hotel in Washinghton pentru training
- cazare si masal a familie gratuit (3 mese pe zi, camera proprie)
- plata NETA de cel putin 800$/luna
- banii pentru cursuri

BRGwork, Belrao Group este agentie de recrutare a fortei de munca implicata in dezvoltarea programelor de schimb cultural si experienta practica: au pair, career training, work and travel, step up etc in tari precum: Grecia, SUA, Anglia, Canada