AU PAIR/baby sitter in Paris, Londra, Munchen

Kriss Consult

Job expirat

RESPONSABILITATI

Inscrieti-va pentru un sejur de 6-12 luni in familii din Franta, Anglia sau Germania prin intermediul Programului Au Pair, perfectionandu-va cunostintele de limba si realizand castiguri banesti, desfasurand activitati de supraveghere si insotire a copiilor la gradinita, la scoala si la joaca.

Destinatiile cele mai frecvente:
Franta - Paris si orasele din apropierea Parisului (Ile-de-France), in nord-vest (Bretagne, Normandie), sud-vest (Poitou-Charentes, Aquitaine).

Anglia – Londra si alte orase din sudul si sud-estul Angliei: Brighton, Canterbury, Dover, Watford, Gloucester, Luton, Slough, Oxford.

Germania - zona oraselor Frankfurt am Main, Stuttgart, Munchen, Dortmund, Koln.

Elvetia: Basel, Lausanne, Zurich, Geneva

CERINTE

Aptitudini si placerea de a lucra cu copiii
Studii minim liceale
Cunoasterea limbii tarii gazda la nivel de baza
Fara probleme de sanatate

BENEFICII OFERITE

Gazduire si masa in familii.
Permis de sedere legala in tara gazda
Asigurare medicala si sociala
Telefon mobil. Acces internet
Abonament pentru transportul in comun
Concediu de odihna platit
Conditii pentru vizitarea obiectivelor istorice si culturale
Asistenta si consiliere pe toata durata programului

Agentie specializata in Managementul resurselor umane, cu activitatea principala Selectia si plasarea fortei de munca. Promoveaza programe culturale pentru tineri in tarile Uniunii Europene, avand parteneriate cu agentii prestigiose din strainatate. Sprijina accesul pe piata europeana a fortei de munca, oferind servicii la cele mai inalte standarde.

Tel. 0332425741/ 0748563746