Au-Pair/Baby Sitter

Smart Choice

Job expirat

RESPONSABILITATI

Statutul de au-pair nu defineste un job in sine ci mai degraba rolul de sora/frate mai mare in cadrul unei familii britanice.
Din acest statut deriva atat drepturi cat si obligatii, astfel:
-vei primi bani de buzunar (75-110GBP/saptamana),
-vei urma un curs de limba si cultura tarii gazda in cadrul unor colegii atestate Cambridge,
-vei avea propria camera dotata cu toate utilitatile,
-vei avea posibilitatea de a cunoste noi oameni si de a trai experiente noi,
-vei beneficia de asigurare medicala pe parcursul sederii in UK , iar indatorirea ta principala va fi supravegherea copilului (copiilor) familiei respective.
Au-pair-ul se bucura de 2 saptamani de vacanta platita dupa un contract de 6 luni (proportiile se vor pastra).
Agentia noastra impreuna cu agentia corespondenta din Marea Britanie va veghea ca aceste conditii sa fie respectate.

CERINTE

CANDIDATUL IDEAL:

Ce conditii trebuie sa indeplinesti pentru a te putea inscrie in acest program? Urmatoarele:
- sa nu fiti casatorit/a, sa nu aveti copii sau persoane în întretinere;
- sa cunoasteti la un nivel mediu limba engleza;
-sa aveti studii medii sau superioare (cel putin diploma de bacalaureat);
- sa nu fi fost au pair in tara respectiva;
- sa iubiti copiii, sa fiti o persoana comunicativa, sociabila. Experienta in astfel de activitati, in cadrul unei gradinite, scoli, in familie (frati, surori mai mici) este considerata un plus.

BENEFICII OFERITE

Smart Choice - intr-adevar alegerea cea mai inteleapta din toate punctele de vedere:
seriozitate, siguranta, promptitudine, nivelul comisionului.

Oferta: 450-700 EURO / luna

S.C Smart Choice S.R.L selecteaza tineri pentru programul Au-Pair in Marea Britanie