AU PAIR

S.C. DENSO S.R.L.

Job expirat

RESPONSABILITATI

Agentie de recrutare, avem in desfasurare contracte de colaborare cu Agentii Au Pair din Franta, Spania, UK, Olanda, Elvetia, Germania si Canada.

Au pair-ul este un tanar cu varsta intre 18-27 de ani care merge sa locuiasca cu o familie dintr-o alta tara pentru a cunoaste cultura si civilizatia tarii respective si pentru a-si perfectiona cunostintele de limba. Au Pair trebuie sa ajute familia gazda in munca usoara in casa si ingrijire copii 25 - 35 de ore/saptamana, avand indatoriri similare celor unui frate mai mare al copiilor familiei gazda.

Vezi pe wikipedia mai multe despre ce este un au pair.

In programul AuPair se pot inscrie atat fete cat si baieti.
Plasarea baietilor este insa mult mai greoaie, datorita faptului ca familiile prefera in general fete.

CERINTE

Conditii generale pentru a fi aupair
- varsta maxima 24, 25, 27, 29 ani (functie de tara de destinatie);
- necasatorit(a), fara copii;
- diploma de bacalaureat;
- cunoasterea limbii tarii de destinatie la nivel mediu (sau engleza);
- cazier curat;
- experienta cu copiii;
- sa nu mai fi fost aupair in tara de destinatie.
Specificati pentru ce tara aplicati- fiecare tara are cerinte specifice, oferte diferite, comisioane diferite.

BENEFICII OFERITE

NU SE PLATESTE NIMIC LA INSCRIERE! Unele agentii partenere percep comisioane – insa doar in momentul cand contractul va este confirmat!

Firma DENSO-HR ofera servicii de recrutare-selectie de personal, asistenta in dezvoltarea departamentelor HR, evaluare psiho-profesionala a angajatilor.