Asistente medicale/ infirmiere Germania

Promedica24 Central Europe

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Ingrijire la domiciliu a persoanelor varstnice si/sau bolnave.
- Munca la firma noastra consta in ingrijirea persoanelor bolnave sau varstnice care nu sunt in stare sa se ocupe singure de ele insele, care trebuie ajutate sa se imbrace, sa manance si sa isi ia medicamentele la timp si in mod regulat. Ingrijitorul/asistentul medical si tine companie pacientului si il ajuta in viata de zi cu zi.
- Timpul de munca depinde de tipul contractului fiindca fiecare pacient solicita o altfel de ingrijire.
- Ingrijirea timp de 24 de ore pe zi inseamna de obicei aproximativ 8 ore de munca efectiva. incepand de la orele 22.30 si pana la orele 6.00 dimineata este timpul rezervat odihnei, dar daca este cazul trebuie sa fiti gata sa-l ajutati pe pacient.
- Totusi nu sunteti obligat (a) sa vegheati langa pacient.

CERINTE

- Cunoasterea la nivel comunicational a limbii germane
- Rezistenta la stres
- Onestitate
- Experienta in domeniul ingrijirii persoanelor varstnice
- Diploma de asistent medical este considerata un avantaj

BENEFICII OFERITE

- Angajare si munca la domiciliul clientului
- Posturi de ingrijitor al unor persoane varstnice sau/si bolnave
- Termeni si conditii de plecare flexibile
- Contract de munca pe perioada determinata de minim 3 luni
- Un nivel de salarizare atractiv
- Angajare cu contract de munca, in conformitate cu conditiile legale
- Acoperirea costurilor de transport, masa si cazare

Promedica24 functioneaza pe piata europeana si ofera servicii de asistenta medicala si ingrijire a persoanelor varstnice si bolnave. Prestam servicii pe care le oferim la domiciliul clientilor persoane fizice. Echipa firmei este constituita din asistenti medicali din Polonia, Romania si Bulgaria care au inalte calificari profesionale si o vasta experienta in domeniu.
Pentru clientii nostri persoane fizice, oferim ingrijire permanenta (24 de ore pe zi) a persoanelor varstnice care au nevoie de asistenta medicala profesionala.