Asistent Resurse Umane - Budapesta - Ungaria - Misiune pentru 2 ani

SC Schneider Electric Romania SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Asistarea departamentului de Resurse Umane si a Directorului RU
- Realizarea sarcinilor administrative (documente, dosare de personal, actualizarea organigramei etc)
- Tinerea evidentei bazei de date legate de concedii
- Sprijin in procesul de recrutare si selectie din punct de vedere administrativ

CERINTE

- Studii universitare (business sau resurse umane)
- 1-2 ani experienta intr-o pozitie similara reprezinta un avantaj
- Excelente abilitati de comunicare, organizare, flexibilitate si relationare interumana
- Cunoasterea excelenta a limbii maghiare
- Cunoasterea aplicatiilor MS (in special Excel)

Companie multinationala, lider mondial in distributie electrica si automatizari industriale, prezenta in Romania din anul 1997.
Programul Marco Polo este un program de recrutare internationala al Schneider Electric. Candidatul ales pentru aceasta pozitie va fi angajat al Schneider Electric Ungaria timp de 2 ani, urmand ca dupa aceasta perioada, respectivul candidat sa revina in Romania ca angajat permanent al Schneider Electric Romania, pe o pozitie similara.