Work & Travel USA

SC COLABORARE SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Programul Work and Travel SUA (program de schimb cultural) se adreseaza studentilor, masteranzilor si doctoranzilor care doresc sa lucreze pe perioada vacantei de vara in S.U.A.

CERINTE

- varsta 18-26 ani

- studenti la zi in an intermediar si masteranzi, doctoranzi (mimin 3 semestre de studiu)

- cunostinte temeinice de limba engleza

- Full Service Option
- Taxa de program este de 510 USD. Aceasta taxa se va plati in etape.
- Taxa SEVIS este de 35 USD.

- Self-Arranged Option:

S.C. COLABORARE S.R.L este o companie privata avand ca scop plasarea fortei de munca pe plan international, promovarea programelor de schimb intercultural, universitati, colegii, cursuri, AuPair etc. avand ca parteneri organizatii de prestigiu ca : YMCA-ICCP (International Camp Counselor Program) USA, InterExchange USA , Twin Training International Marea Britanie , cu peste 30 ani de experienta in promovarea unor programe de schimb cultural, munca, specializare, au-pair, oferind in acelasi timp sansa de a cunoaste si experimenta o alta cultura.