Service Technician

Student Adventure

Job expirat

RESPONSABILITATI

Postul este pentru FORK UNION, statul Virginia.

CERINTE

Acest job presupune cunostinte tehnice in ceea ce priveste schimbarea si inlocuirea filtrelor de la aparatele de aer conditionat si de incazire situate de obicei pe acoperisul firmelor. Nu sunt necesare cunostinte de mecanica sau de reparatii, acest job presupunand efectiv inlocuirea filtrelor. Se vor folosi scari, masini de gaurit/surubelnite si clesti; se vor inlocui filtrele vechi cu unele noi. De asemenea trebuie sa fie obtinuta semnatura pe formularul de efectuare a interventiei din partea proprietarului afacerii respective. Orice situatii neprevazute care vor aparea vor fi comunicate direct cu Managerul de Service al NFS. Este asigurata o dubita pentru deplasarea in diverse locatii. Training specific muncii, precum si training pentru siguranta va fi asigurat la momentul ajungerii la locul de munca. Aplicantii vor trebui sa fie capabili sa ridice greutati pana la 37, 5 Kg (75lbs). Sunt necesare cunostinte de baza de matematica. De asemenea persoanele interesate vor trebuie sa demonstreze ca au experienta in conducere de minim 3 ani. Pentru angajare aplicantii vor trebui sa furnizeze o copie dupa carnetul de conducere international si o copie dupa pasaport/visa (daca a fost obtinuta).

BENEFICII OFERITE

Contract de munca
Asistenta in obtinerea vizei H2B
Asistenta in obtinerea biletului de avion
Consultanta pe tot parcursul derularii procedurilor de participare in acest program