Internship USA

SC COLABORARE SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Programul de internship (practica) se adreseaza studentilor care doresc sa faca practica platita intr-una din companiile din SUA. Perioada de practica este intre 4-12 luni.

Tipuri de program:

- Full Service (locul de munca este gasit de catre firma):
- Marketing
- Hotel / Travel Management
- Civil Engineering
- Architecture
- Business Management

Taxa de program este:pentru o perioada de pana la 6 luni - 1.250 USD + taxa SEVIS 100 USD; pentru o perioada intre 7 si 12 luni - 1.700 USD + taxa SEVIS 100 USD

- Self-Arranged (locul de munca este gasit de catre aplicant):
- Arts and Culture
- Information Media and Communications
- Education, Social Sciences, Library Science, Counseling and Social Services
- Management, Business, Commerce, Finance (including Hospitality and Hotel Management)
- The Sciences, Engineering, Architecture, Mathematics and Industrial Occupations
- Public Administration and Law

Taxa de program este de 650 USD + 100 USD SEVIS pentru o perioada de pana la 6 luni si 750 USD + 100 USD taxa SEVIS pentru o perioada intre 7 si 12 luni.

CERINTE

- varsta 20-35

- student la zi a carui specialitate sa aiba legatura cu practica din SUA si care sa aiba minim 2 ani de
studiu efectuati pana la data plecarii in S.U.A

- cunostinte de limba Engleza (min. 550 puncte obtinute la testul Toefl)

- responsabilitate, atitudine pozitiva, flexibilitate, adaptabilitate

BENEFICII OFERITE

Se castiga incepand de la salariul minim pe economie 5.15 USD/h.

S.C. COLABORARE S.R.L este o companie privata avand ca scop plasarea fortei de munca pe plan international, promovarea programelor de schimb intercultural, universitati, colegii, cursuri, AuPair etc. avand ca parteneri organizatii de prestigiu ca : YMCA-ICCP (International Camp Counselor Program) USA, InterExchange USA , Twin Training International Marea Britanie , cu peste 30 ani de experienta in promovarea unor programe de schimb cultural, munca, specializare, au-pair, oferind in acelasi timp sansa de a cunoaste si experimenta o alta cultura.