Internship / Career training

International Cultural Exchange

Job expirat

RESPONSABILITATI

Programul Internship are o durata maxima de 12 luni de invatare si experienta direct legate de specializarea, studiul si cariera alese de participant.

Programul Career Training are o durata maxima de 18 luni (12 luni pentru Hospitality).

Domeniile in care oferim plasamente sunt: Marketing, Managementul Afacerilor, Hospitality Tourism, Comert, Arta Culinara, Inginerie Civila, IT, Psihologie, Administratie, Arhitectura.

ICEX va ofera posibilitatea de a va testa cunostintele de Lb. engleza prin Testul SLEP English Proficiency Test, de asemenea , sunt recunoscute si Certificatele de Competenta Lingvistica eliberate de Universitatile din tara.

CERINTE

Conditiile de participare

Program Internship:
- Sa fie inscris in cadrul unei institutii de invatamint universitar sau post-universitar
SAU
- sa fi absolvit o institutie de invatamant universitar sau post-universitar in decurs de maxim 12 luni de la data inceperii programului;
- cunostinte avansate de lb. engleza, verificate prin test (Toefl, Slep*, Cambridge).

Program Career Training:
SAU
- 5 ani de experienta profesionala;

BENEFICII OFERITE

Se ofera:
- Plasament in domeniile detaliate mai sus;
- Cazare contra cost;
- Asigurare medicala pe toata durata contractului;
- Sesiune de orientare in lb. romana inainte de plecare;

International Cultural Exchange S.R.L, a fost fondata in 2004 in Cluj Napoca, judetul Cluj si este o companie recunoscuta pe plan local pentru promptitudinea si amabilitatea personalului nostru.

Firma International Cultural Exchange S.R.L are o vasta experienta in efectuarea de selectie si plasare forta de munca in mai multa tari din Europa si in SUA - Programe de schimb cultural si munca pentru:
- Studenti - Work and Travel SUA si Grecia;
- Absolventi - Internship and Career Training Programs;
- Profesori prin programul TEACH in USA;
- Munca sezoniera in SUA (H2B) si Grecia.

Compania noastra se bucura de aprecierea unanima a clientilor nostri actuali si suntem siguri ca si dumneavostra veti fi multumit de serviciile noastre.

Pentru fiecare din serviciile oferite ne puteti solicita informatii la care noi vom raspunde prompt.