Cautam profesionist experimentat si pasionat in marketing pe Social Media

Image Factory

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Cunoasterea si informarea constanta asupra evolutiei platformelor de social media;
- Evaluarea si analiza pietei pentru identificarea tendintelor si intereselor utilizatorilor
- Realizarea, implementarea si coordonarea planurilor si a strategiilor de social marketing, crearea de noi campanii
- Monitorizarea activitatii competitorilor si buna cunoastere a produselor acestora
- Dezvoltarea, planificarea si orchestrarea unor noi campanii pe social media
- Gestionarea construirii imaginii firmei si a m¿rcilor promovate de aceasta, alaturi de departamentul de PR

CERINTE

- experienta in social media marketing de minimum 2 ani.
- experienta avansata DEMONSTRABILA pe platformele Facebook for Business si Twitter for Business,
- familiaritate cu Instagram, Google Analytics si Google AdWords
- cunostinte de Photoshop si/sau abilitate in manipularea digitala a fotografiilor ar fi un mare plus!
- stapanirea limbii engleze (nivel avansat)
- persoana dinamica, cu simt al umorului, creativitate si initiativa personala
- bune abilitati de comunicare
- disponibilitate pentru situatii de program prelungit/ore suplimentare
- seriozitate, dependabilitate, si etica de munca impecabila
- inteligeta si bun simt
- familiaritate cu cultura Americana ar fi un mare plus!

BENEFICII OFERITE

- salariu atractiv, ore suplimentare platite 1+1/2 si bonusuri anuale in functie de performanta
- 30 de zile perioada de proba

Image Factory (webimagefactory.com) este o firma din SUA cu vechime de 16 ani in consultanta, marketing, branding, si prezenta pe Internet. Firma este in crestere si expansiune, cautand noi talente care sa se alature echipei noastre de experti, si sa contribuie la prestigiul imaculat pe care l-am castigat in fata clientilor nostrii.