Career Training USA!!! Min 1500 USD/luna!

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

Ce ai de facut ca practicant?
* in cele mai multe situatii trainee-ul este supravegheat de trainer si desfasoara activitati cot la cot cu colegii lui
* exista plasamente unde trainee-ul "shadows" cel putin pe o parte din training
* desfasurarea activitatii se face in conformitate cu planul de training organizat pe saptamani sau luni si pe departamente
* planul de training va contine toate detaliile activitatii zilnice
* trainee-ul este rotit prin departamentele companiei

DESCHIDETI-VA CATRE INTERNATIONALIZARE SI VA DESCHIDETI CATRE SUCCCES!

Exemplu pozitie:
Crowne Plaza Hotel - Assistant Front Office Manager, Florida, USA
Description: front Desk Agent, Reservations, Guest Relations, PBX Agent and Concierge. The qualified candidate will have a chance to fully understand the day to day operations of a US Hotel and Resort.
Eligibility: Very good communication skills are required. Excellent English is a must. Prior experience in reception/front office is necessary.
Payments: salary: $31,000 per year
Duration: start: November / December 2010 for 12 months

CERINTE

* varsta intre 20 si 35 ani
* cel putin doi ani de studiu la o forma de invatamant postliceal (se recomanda diploma de licenta) si experienta minim 1 an in domeniul de interes ulterior absolvirii
SAU
* minim 5 ani experienta practica in un domeniu in care doriti sa faceti specilizare in SUA (de preferat intre cele enumerate mai jos)
* cunostinte de limba Engleza: minim nivel conversational, familiaritate cu terminologia in domeniu; nivelul de cunoastere a limbii engleze este un criteriu deosebit de important in selectia si plasarea unui candidat

Domeniile de pregatire cu interes ridicat pentru angajatorii gazda din SUA, sunt:
- resurse umane
- PR
- business management
- general management
- finante
- inginerie

BENEFICII OFERITE

- mimim 1500USD/luna, in medie 40 ore/sapt
- experienta practica acumulata in cadrul unei companii americane de succes
- dezvoltarea cunostintelor in terminologia limbii Engleze legata de domeniul de studiu
- imbogatirea Cv-ului cu o experienta practica internationala
- cariera de succes prin multiplul contact direct cu problemele reale pe care o companie de profil le poate intampina

TAXA PROGRAM FULL SERVICE- participantul NU are o oferta ferma de training.

In acest caz se cauta o companie americana in conformitate cu pregatirea si calitatile participantului, dispusa sa primeasca in pregatire aplicantul. Candidatul poate alege la inscriere din lista plasamentelor disponibile BRGwork va actualiza periodic lista pe baza informatiilor primite de la partenerul extern. Lista plasamentelor disponibile nu este limitativa. Daca lista plasamentelor disponibile nu include o oferta care sa atraga interesul candidatului, partenerul extern incepe cautarea personalizata.

1625USD- contract 3-6 luni - Modalitate de plata: 475USD- se achita dupa interviul cu BRGwork iar diferenta la semnarea contractului cu o companie Americana.
2200USD- contract 7-12 luni- Modalitate de plata: 550USD- se achita dupa interviul cu BRGwork iar diferenta la semnarea contractului cu o companie Americana.
2800USD- contract 13-18 luni- Modalitate de plata: 600USD- se achita dupa interviul cu BRGwork iar diferenta la semnarea contractului cu o companie Americana.